سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام شهرستانی خبر داد:

جرج بوش پنج بار به آيت الله سيستاني نامه نوشت

جرج بوش رییس جمهور وقت آمریکا، پنج بار به ایشان نامه نوشت، ولی ایشان پاسخی ندادند.
  پاسخ آیت الله العظمی سیستانی به نامه‌های جرج‌بوش چه بود؟
  حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، نقش حضرت آیت‌الله سیستانی را در جهان اسلام برجسته دانسته و گفت: جرج بوش رییس جمهور وقت آمریکا، پنج بار به ایشان نامه نوشت، ولی ...  

 

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، امروز در دیدار مسئولان و دست اندرکاران روزنامه فرهنگ آشتی با اشاره به شخصیت حضرت آیت‌الله سیستانی وتحصیل در مکتب قم، مشهد و نجف، گفت: رشد فکری ایشان برگرفته از مکتب بزرگانی چون آیات عظام بروجردی، خویی و سایر بزرگان است.

وی ادامه داد: این مرجع تقلید از این سه مکتب به خوبی استفاده کردند و اکنون به جایی رسیده اند که مرجعیت عالی عراق را برعهده دارند.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی در ایران با بیان این که مطالعات ایشان به نحوی است که همواره از مباحث روز دنیا آگاهی دارند و به روز هستند، خاطرنشان ساخت:  زمان صدام دشواری‌هایی وجود داشت، ولی با این حال معظم له همچنان اطلاعات روز را دریافت می‌کردند.

وی با اشاره به تاثیر گذاری حضرت آیت الله سیستانی، یادآور شد: بعد از فروپاشی رژیم بعث، آمریکایی‌ها سعی داشتند قانون اساسی عراق را تبیین کنند، ولی ایشان با تاکید بر این که هر عراقی باید یک رای داشته باشد، اجازه ندادند قانون عراق به دست آمریکا‌یی‌ها‌ بیافتد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، نقش حضرت آیت‌الله سیستانی را در جهان اسلام برجسته دانسته و گفت: جرج بوش رییس جمهور وقت آمریکا، پنج بار به ایشان نامه نوشت، ولی ایشان پاسخی ندادند.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران با بیان این که پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مرجعیت حضرت آیت‌الله سیستانی در عراق و حضور حزب‌الله در لبنان، دشمنی دشمنان را دوچندان کرده است، تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که اوج عظمت شیعه است و ولی‌فقیه حاکم است؛ دشمن از این شرایط بسیار نگران و به دنبال ضربه زدن است؛ براین اساس اگر ما نقطه ضعف نشان دهیم، دشمن سو استفاده خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در خنثی سازی توطئه های دشمنان، تاکید کرد: رسانه‌ها در این راستا نقش بسیاری مهمی دارند و می‌توانند با رعایت امانت داری و انتقال اخبار صحیح و دقیق، تبلیغات سوء رسانه‌های غربی علیه جهان اسلام به ویژه تشیع  را خنثی کنند.

درابتدای این دیداردکتر امامی‌ناصری، مدیر مسئول روزنامه فرهنگ آشتی گزارشی از روند فعالیت ها ی این رسانه ارائه داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٠, ٠١:١٨

   

پر مبحث ترین ها