سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانیت تحت هر شرایطی باید به مردم محبت کند

وقتی در روز عاشورا آن حضرت از یزیدیان علت مباح کردن خونش را پرسید آنها بغض و کینه خود با حضرت علی(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) را علت اصلی این کار عنوان کردند، چرا که همواره آنها را به راه راست توصیه و از انحرافات برحذر می داشتند.

آیت الله 'سید محمد علی علوی گرگانی' استاد برجسته حوزه علمیه قم،گفت: روحانیت تحت هر شرایطی باید به مردم محبت پیشه کند.
 
به گزارش ایرنا، وی پنج شنبه شب در دیدار بسیجیان و اعضای ستاد اقامه نماز جمعه شهر پردیس،اظهار داشت: محبت روحانیت به مردم ضروری است،چرا که خداوند همواره محبت خویش را از مردم دریغ نمی کند.

آیت الله علوی گرگانی، تصریح کرد: من همواره در دیدارهایم با روحانیون به آنها تاکید می کنم، حتی اگر از طرف مردم به شما جسارت و اهانتی نیز شد، شما همچنان به آنها محبت کنید، چرا که ممکن است به خاطر این ابراز محبت فرد اهانت کننده به اشتباه و خطای خود پی برده و به روحانیت گرایش پیدا کند.

وی با اشاره به تاثیر سخنرانی درهدایت مردم و افراد جامعه به راه راست و مسیر مستقیم، تصریح کرد: بسیاری از افراد بوده اند، که تحت تاثیر سخنان حضرت امام راحل و رهبر معظم انقلاب از عناد و دشمنی خود با نظام اسلامی دست برداشته و جذب انقلاب شدند.

این استاد حوزه علمیه قم همچنین با تاکید بر عمل به آموزه ها و تعالیم دینی و اسلامی، خاطرنشان کرد: برخی از افراد آموزه های دینی را خوب می شنوند، ولی توجه آنها تنها در حد همان شنیدن باقی می ماند، و به آن عمل نمی کنند.

وی با اشاره به گروهک تکفیری داعش ، آنها را مصداق بارز این افراد توصیف کرد،وافزود: داعشی ها در حالی که خود را مسلمان می دانند، و روی پرچم های آنها لا اله الا الله نوشته شده اقدام، به کارهایی مانند سر بریدن و تجاوز می کنند.

آیت الله علوی گرگانی همچنین با بیان اینکه دعوت به سوی خدا از ابتدای آغاز رسالت انبیای الهی برای دشمنان و معاندان حق و حقیقت ناخوشایند بوده است،افزود: بسیاری از پیامبران تنها به خاطر دعوت کردن مردم به سوی خدا به وسیله دشمنان توحید و یکتا پرستی کشته شدند، تا جایی که روایت است در دوره ای مردم در یک روز 70 نفر از انبیا را به خاطر دعوت آنها به سوی خدا به قتل رساندند.

این استاد حوزه همچنین با اشاره به شهادت امام حسین (ع) به وسیله دشمنان اسلام، تصریح کرد: وقتی در روز عاشورا آن حضرت از یزیدیان علت مباح کردن خونش را پرسید آنها بغض و کینه خود با حضرت علی(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) را علت اصلی این کار عنوان کردند، چرا که همواره آنها را به راه راست توصیه و از انحرافات برحذر می داشتند.

وی همچنین با تاکید بر پیروی از مکتب راستین اهل بیت(ع) و سرمشق قرار دادن سیره و رفتار آن بزرگان در زندگی، خاطر نشان کرد: بدون شک ارادت قلبی به ائمه اطهار انسان را به آنها نزدیک کرده و هیچ وقت از آنها دور نمی کند

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٠٧

   

پر مبحث ترین ها