سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دروس خارج حوزه اینترنتی می‌شود

با توجه به وضعیت مدیران و معاونین مدارس استان ها که علاقمند به ادامه تحصیل در دروس خارج هستند، ارائه دروس خارج به صورت اینترنتی در دستور کار است که پس از تصویب شورای عالی، این امکان برای مدیران و معاونین مدارس استان ها ایجاد می شود

  حجت الاسلام و المسلمین نوذری از ساماندهی دروس خارج در حوزه های علمیه استان ها و ارائه آن از طریق فضای مجازی در آینده خبر داد.

 به گزارش سرویس استان های مرکز خبر حوزه، مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزش حوزه های علمیه در جمع مدیران و اساتید حوزه علمیه کازرون گفت: با توجه به وضعیت مدیران و معاونین مدارس استان ها که علاقمند به ادامه تحصیل در دروس خارج هستند، ارائه دروس خارج به صورت اینترنتی در دستور کار است که پس از تصویب شورای عالی، این امکان برای مدیران و معاونین مدارس استان ها ایجاد می شود از طریق فضای مجازی در مقطع تحصیلی خارج فقه و اصول ادامه تحصیل دهند.

حجت الاسلام و المسلمین نوذری اظهار داشت: در آیین نامه ساماندهی دروس خارج شهرستان‌ها، وضعیت علمی مدرسین و همچنین شرکت کنندگان در دروس خارج مورد ارزیابی علمی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: اینکه طلبه ای هنوز دروس سطحش تکمیل نشده، پای درس خارج می نشیند به لحاظ آموزشی صحیح نیست و اینها در این آیین نامه عنوان شده است.

معاون امور حوزه‌های علمیه نیز در این نشست، به تشریح چگونگی تعیین شورای استانی حوزه فارس پرداخت و گفت: برای تشکیل شورای استانی با علما، فضلا و بزرگان حوزه در حوزه علمیه قم و فارس گفتگو کرده و نظرات آنان را با برگزاری اجلاسیه و یا حضور در منزل آنان، اخذ کردیم و بر اساس همان نظرات و پیشنهادات اعضای شورای استانی را انتخاب نمودیم.

وی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان به عنوان مدیر شورا و سه مسئول مدرسه و دو استاد و عالم برجسته استان به عنوان اعضا، شورای استانی را تشکیل می دهند، اظهار داشت:  در استان فارس، سه مسئول مدرسه از شهرهای آباده، جهرم و نی ریز که دارای شرایط خاصی هستند، انتخاب شده اند.

معاون امور شهرستان های حوزه از آیات دستغیب و موحد به عنوان دو عضو شورای استانی حوزه علمیه فارس نام برد و گفت: شورای استانی حوزه علمیه فارس با مسئولیت آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان بسیاری از امور نظارتی و تصمیم گیری و بررسی حوزه های علمیه را انجام خواهند داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٠, ٢٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها