سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لازمه محبت اهل بیت(ع) اطاعت از دستورات آنان است آیت الله حسینی بوشهری

ما زمانی محب آنان هستیم که از تحمل سختی‌ها در راه اهل بیت(ع) دریغ نکنیم و آن را به جان بخریم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تأکید کرد: لازمه محبت اهل بیت(ع) اطاعت از دستورات آنان است و نمی‌توان ادعای محبت آنان را داشته باشیم ولی از دستوراتشان اطاعت نکنیم.به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر شنبه در مراسم اربعین حسینی(ع) در مسجد مقدس جمکران در سخنانی گفت: بر اساس روایتی برای هر چیز اساسی است و اساس اسلام نیز حب اهل بیت(ع) است.

وی افزود: معرفت و شناخت اهل بیت(ع) و بررسی جایگاه آنان، عشق ورزیدن و محبت به اهل بیت(ع) و اطاعت از آنان سه چیز لازم برای ابراز محبت به اهل بیت(ع) است.

امام جمعه قم، حرکت خروشان امت شیعه از کشورهای مختلف به سمت کربلا را نشانه عشق و ابراز محبت و ارادت مردم به اهل بیت(ع) دانست و بیان کرد: براساس اخبار منتشر شده جمعیت حاضر در کربلا آنقدر زیاد است که ظرفیت حضور افراد جدید در آن وجود ندارد و افراد می‌توانند بروند در صورتی که کسانی که در آنجا هستند بیرون بروند.

وی اظهار داشت: باید از شناخت اهل بیت(ع) شروع کنیم تا به اطاعت از آن‌ها برسیم و اگر مدعی محبت اهل بیت هستیم عمل به دستورات آنان اولین لازمه ابراز محبت است.

آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: گناه، خط قرمز اهل بیت است و امروز امام زمان(عج) بر همه اعمال ما حاضر و شاهد است و مبادا خود را محب اهل بیت(ع) بدانیم اما با گناه آنان را آزار دهیم.

تولی و تبری از لوازم ابراز محبت و اطاعت از اهل بیت(ع) است

وی ادامه داد: دشمنان امروز با ترفندهای مختلف نقشه کشیده‌اند تا ما را از حب اهل بیت(ع) دور کنند بنابراین به ترویج گناه می‌پردازند.

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: تولی و تبری از دیگر لوازم ابراز محبت و اطاعت از اهل بیت است زیرا نمی‌توان محب اهل بیت(ع) بود اما با دشمنان او هم دوست بود و با دوستانش دشمن باشیم بنابراین اگر کسی عشق خود به اهل بیت را با دوستی دشمنان ضمیمه کند ابراز محبت نکرده است.

وی تاکید کرد: دشمنان اهل بیت یک روز نگذاشته‌اند مردم انقلابی و محب اهل بیت یک روز آرام باشند روزی جنگ تحمیلی و امروز هم تحریم و... را بر مردم تحمیل کرده‌اند اما ملت ما استوار مانند کوه ایستاده است.

آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: لازمه محبت اهل بیت اطاعت از آنان است ولی می‌بینیم گاهی در جامعه خودمان هم کسانی ادعای محبت ایشان را می‌کنند اما دستشان را به سوی دشمنان اهل بیت(ع) دراز می‌کنند یا با گناه خلاف این مسیر حرکت می‌کنند.

وی تأکید کرد: ما زمانی محب آنان هستیم که از تحمل سختی‌ها در راه اهل بیت(ع) دریغ نکنیم و آن را به جان بخریم.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها