سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حرکت خوبی برای رفع نگرانی‌های دلسوزان نظام انجام شده است

مشاوران امور روحانیت استانداران باید بر فعالیت‌های نهادهای مختلف فرهنگی، صداوسیما و... استان متبوع خود توجه داشته باشند و اگر کارهای انحرافی یا خلافی مشاهده می‌شود تذکر دهند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: حرکت خوبی برای انتقال و رفع نگرانی‌های دلسوزان نظام و روحانیون بلاد از طریق مشاوران امور روحانیت استانداران انجام شده است.به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله مرتضی مقتدایی صبح چهارشنبه در اجلاس سراسری مشاوران امور روحانیت استانداران کشور این همایش را در طول انقلاب بی‌نظیر دانست و گفت: این کار، ابتکار خوبی است و وزیر کشور فردی متدین و دلسوز نظام و انقلاب است.

وی اضافه کرد: اینکه نگرانی‌های دلسوزان نظام و روحانیون بلاد از طریق مشاوران امور روحانیت استانداران به وزارت کشور و سپس به رئیس جمهور منتقل تا مورد بررسی قرار بگیرد حرکت بسیار خوبی است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه مسئولیت مشاوران امور روحانیت استانداران را مهم دانست و خطاب به آنها گفت: باید احساس کنید که سمت اساسی در اختیار دارید.

آیت‌الله مقتدایی تاکید کرد: مشاوران امور روحانیت استانداران باید بر فعالیت‌های نهادهای مختلف فرهنگی، صداوسیما و... استان متبوع خود توجه داشته باشند و اگر کارهای انحرافی یا خلافی مشاهده می‌شود تذکر دهند.

این عضو خبرگان رهبری با اشاره به تشکیل شورای مدیریت حوزه‌های علمیه در ۲۶ استان کشور اظهار کرد: شما شاگردان مکتب امام صادق(ص) هستید و مردم شما را به عنوان نایب این امام می‌شناسند، بنابراین رفتار شما باید دلگرم کننده باشد.

وی به روایتی از امام صادق در مورد رعایت رفتارهای ارزشی اشاره کرد و افزود: اگر مردم از نماینده امام صادق(ع) دروغ، خلاف یا بدرفتاری ببینند، این بلا و گرفتاری به ایشان هم منتقل می‌شود.

 

حماسه ۹ دی خنثی کننده طرح‌های خائنانه

آیت‌الله مقتدایی در بخش دیگری از سخنان خود ۹ دی را یکی از روزهای مهم تاریخ انقلاب ذکر  کرد و گفت: حرکت خودجوشی که مردم بصیر و شریف و وقت شناس ایران از خود نشان دادند و راهپیمایی بی‌نظیر همچون راهپیمایی‌های روزهای اول انقلاب اسلامی، آبی بود روی آتش فتنه؛ آتش فتنه‌ای که شعله ور شده و می‌رفت کشور را به نابودی بکشاند و به براندازی منتهی شود.

وی ادامه داد: این راهپیمایی آرامشی به کشور داد و این حرکت ملت و تدبیرهای حکیمانه مقام معظم رهبری توانست انقلاب را حفظ کند و طرح خائنانه ای که دشمنان از مدت‌ها قبل برای براندازی نظام کشیده بودند را خنثی کرد.

وی گفت: اگر این راهپیمایی و تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری نبود نمی‌توانستیم پیش بینی کنیم دو دستگی و جنگ و خونریزی در کشور به کجا کشیده می‌شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٣, ١٢:٢٩

   

پر مبحث ترین ها