سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جناح ها و گروه ها باید دست دردست هم مشکلات کشور را حل کنند

کار مشاوران امور روحانیت نباید تشریفاتی باشد و استانداران باید به مشورت آنها گوش دهند در غیر این صورت نبود مشاور روحانیت بیشتر به صلاح است .

آیت الله ناصر مکارم شیرازی ، از مراجع تقلید گفت: درحال حاضر موقع حزب بازی و جناح بازی نیست و همه باید دست به دست هم دهیم ودر جهت حل مشکلات کشور تلاش کنیم.
 
به گزارش ایرنا ، وی روز پنجشنبه دردیدار مشاوران امور روحانیت استانداران کشور درقم افزود:جمهوری اسلامی یکی از نسیم های سعادت برای مردم است و با توفیق خداوند و به پا خاستن امام راحل پایه های حکومت اسلامی مستقر شد.

وی ابراز داشت: ویرانه های اخلاقی ، اعتقادی ، سیاسی و قرن ها عقب ماندگی حکومتهای دیکتاتوری و شاهانه باید در جمهوری اسلامی جبران شود و در دوران طاغوت حتی تاریخ هم توسط حکومت ها تغییر می یافت و فرقه های ضاله در حکومت برای خود جایی پیدا کرده بودند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به وظایف خطیر مشاوران امور روحانیت استانداران کشور گفت: کار مشاوران امور روحانیت نباید تشریفاتی باشد و استانداران باید به مشورت آنها گوش دهند در غیر این صورت نبود مشاور روحانیت بیشتر به صلاح است .

وی خواستار توجه مشاوران امور روحانیت استانداران کشور به مسائل فرهنگی شد و گفت: با وجود شبکه های ماهواره ای و اینترنت مسائل فرهنگی جامعه در شرایط مطلوبی قرار دارد، ماهواره و اینترنت بلای عصر حاضر شده و دنیا را به فساد می کشاند.

وی درادامه با اشاره به اینکه مشاورین امور روحانیت باید درامور کاری خود مطالعات کافی داشته باشند، افزود: برگزاری همایش هایی همچون همایش مشاوران امور روحانیت باعث ایجاد هماهنگی درکارها ، انتقال تجربیات و استفاده از محضر فضلا و مراجع می شود و همایش ها نباید تشریفاتی باشد.

مشاوران امور روحانیت استانداران کشور امروز با جمعی از علما و مراجع عظام تقلید از جمله حضرات آیات عظام وحید خراسانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، موسوی اردبیلی و علوی گرگانی، همچنین آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه دیدار می کنند.

آنان روز گذشته به منظور شرکت در اجلاس مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور وارد قم شدند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩٣, ١١:١٣

   

پر مبحث ترین ها