سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیاستمداران، فرانسه را به سوریه دیگر تبدیل نکنند

اگر در کشور شما رفتار این اندیشمند رفتار مجرمانه ای شمرده می شود و بسیاری از رسانه های مکتوب و مصور را به دلیل مصادیق مجرمانه ساختگی به تعطیلی کشانده اید، پس چرا این اقدام ننگین نشریه فرانسوی را محکوم نمی کنید؟

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر سیاستمداران فرانسه حقوق هفت میلیون مسلمان این کشور را در نظر نگیرند و با عمل خود علیه موج اسلام ستیزی در فرانسه موضع نگیرند، بدانند که کشور خود را به سوریه ای دیگر تبدیل کرده اند.
 
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله «محسن اراکی» روز یکشنبه در تجمع طلاب جامعه المصطفی در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت به پیامبر اعظم(ص) که در مدرسه حجتیه قم برگزار شد، افزود: چرا با هفت میلیون مسلمان جهان باید همانند اشخاص بیگانه رفتار شود و از حقوق اولیه شهروندی محروم شوند و حتی یک نماینده مسلمان در پارلمان این کشور نداشته باشند.

وی تصریح کرد: چرا به بانوان مسلمان این کشورها حق پوشش آزادانه نمی دهید و از ورود آن ها به مدارس، مراکز و موسسات دولتی و غیردولتی و مجامع عمومی جلوگیری می کنید، آیا این سلب واضح آزادی در بین شهروندان خود نیست.

وی با بیان اینکه هر هنجار رفتاری، آغازی با دروغ و افترا دارد، ابراز کرد: آزادی مدعای شما مبتنی بر دروغ است؛ آیا دروغ، تهمت و افترا در شریعت شما آزاد است که در بیان مدعی آزادی و در عمل و واقع هنجار شکن و مخل آزادی هستید؟ آیا این دورویه رفتار کردن در رفتار نیست؟

اراکی گفت: تئوریسین های غربی پاسخ دهند که اگر سخن شما حق و راستین است و بر عدالت اجتماعی پایبند هستید، چرا با شخصیت های آزاداندیش مخالفت می کنید و آن ها را به بند و زندان می کشید.

وی تاکید کرد: «روژه گارودی فرانسوی»، نویسنده کتاب افسانه های بنیادین سیاسی اسراییلی را چرا و به چه جرمی به بند کشیدید؟ چرا در مهد آزادی بیان، با سخنرانی و افشاگری های این شخصیت آزاداندیش مخالفت شد؟

وی افزود: اگر در کشور شما رفتار این اندیشمند رفتار مجرمانه ای شمرده می شود و بسیاری از رسانه های مکتوب و مصور را به دلیل مصادیق مجرمانه ساختگی به تعطیلی کشانده اید، پس چرا این اقدام ننگین نشریه فرانسوی را محکوم نمی کنید؟

رییس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم توهین نشریه فرانسوی را مصداق رفتار مجرمانه و عوامل آن را مستحق مجازات می پندارد، اضافه کرد: همانگونه که با ترور انسان ها در فرانسه و در هر کشوری دیگر مخالفیم، با ترور شخصیت ها نیز مخالفیم.

وی تصریح کرد: از دادگاه های بین المللی درخواست می کنیم که جنایت کاران در غزه، سوریه و عراق را به اشد مجازات خود برسانند، چرا که در شریعت محمد(ص)، جایی برای تروریست و فرهنگ آن نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطر فراروی جهان معاصر، اظهار کرد: مدتی است که جهان با پدیده شوم و خطرناکی که بنیان ارزش های انسانی را تهدید می کند، روبه روست؛ توهین به پیامبر مسلمانان، توهین به شخص نیست.

اراکی افزود: رسول اکرم(ص)، پاکترین و مقدس ترین مخلوق عالم است و روح پاک الهی در او جلوه گر شده است و توهین به ایشان، توهین به خداوند، توهین به پاکی و توهین به عقل است.

وی با بیان اینکه وجود مقدس نبی مکرم(ص)، نماد عدل در جهان آفرینش است، خاطرنشان کرد: رسالت رسول اکرم، رسالت به خیر، عدل و آزادی است، چرا که انبیاء الهی و در راس آن ها خاتم الانبیاء(ص)، بذل عدل و آزادی را در میان انسان ها کاشتند.

وی ادامه داد: اگر پیروان راستین انبیاء الهی(ع) در جهان نبودند، اثری از واژه های راستین انسانی که امروزه استفاده ابزاری غرب قرار گرفته است، وجود نداشت.

طلاب جامعه المصطفی و خانواده های آن ها روز یکشنبه در تجمعی اعتراض آمیز، اقدام موهن و زشت روزنامه شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام و پیامبر مهربانی ها، محکوم کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١٠-١٣٩٣, ٢٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها