سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: ترور در هر لباسی و برای هر گروهی محکوم است

بروز شده : ١-١١-١٣٩٣, ١٢:١۶    نسخه چاپی    
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که دولتمردان غربی باید لجاجت و ماجراجویی را کنار گذاشته و بیش از این دنیا را دچار ناامنی و بی ثباتی نکنند، توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام را به دور از انسانیت دانست.

 آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که دولتمردان غربی باید لجاجت و ماجراجویی را کنار گذاشته و بیش از این دنیا را دچار ناامنی و بی ثباتی نکنند، توهین به پیامبر عظیم الشان اسلام را به دور از انسانیت دانست.

 آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید امروز چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اهانت نشریه فرانسوی به مقام شامخ رسول الله(ص) را محکوم کرد و گفت: امروز تمام جهان اسلام به سبب اهانت غربی ها به پیامبر عظیم الشان اسلام خشمگین است و موج نفرت و انزجار از کار آن مجله فرانسوی که دولتمردان غربی از آن حمایت کردند همه جا را فرا گرفته است.

وی اظهار داشت: گروهی از تکفیری های دست پروده غرب به فرانسه رفته و دست به جنایتی زدند، جنایتی که همه ما آن را محکوم می کنیم، ترور در هر لباسی و برای هر گروهی محکوم است، اما رجال سیاسی غرب به جای این که سرچشمه را بخشکانند و کمک های خود را به این گروه تکفیری قطع کنند، ورق را برگرداندند و دست به ماجراجویی عجیبی زدند و مساله را به مقابله با جهان اسلام تبدیل و به پیامبر اسلام اهانت کردند و هر روز بر لجاجت خود افزودند و نسخه های بیشتری از کاریکاتور موهن چاپ و منتشر کردند و نام آن را حمایت از آزادی بیان گذاشتند!

این مرجع تقلید تاکید کرد: کمترین نشان انسانیت این است که به دیگران آزار نرسانیم، اهانت به پیامبر اسلام(ص) خنجری است که به قلب مسلمانان فرو می رود، آیا این کار مفهوم آزادی بیان است؟ اگر کسی کمترین احساس انسانی داشته باشد به خود اجازه چنین کاری نمی دهد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: عجیب این که هنگامی که پاپ شجاعانه از این کار نهی می کند نخست وزیر انگلستان حرف او را کنار می زند و می گوید ما می خواهیم توهین کنیم.

سیاست مداران غربی اگر عقل سیاسی داشتند خود را با جهان اسلام درگیر نمی کردند
وی با تاکید بر این که سیاست مداران غربی عقل سیاسی ندارند والا خود را به این سادگی به خاطر جنایت گروه کوچکی با تمام جهان اسلام درگیر نمی کردند و به جای فکر منطقی و صحیح به ماجراجویی نمی پرداختند،افزود: این دولتمردان غربی فرزندان همان کسانی هستند که با ماجراجویی جنگ جهانی اول و دوم را به راه انداخته و کشورهای خود را ویران و دهها میلیون کشته و دهها میلیون مجروح و معلول به جای گذاشتند.

وی تاکید کرد: خوب است غربی ها بر سر عقل آیند، فکر کنند معنای آزادی بیان را بفهمند، ماجراجویی را کنار گذاشته، از مسلمانان عذرخواهی کنند و دنیا را به بی ثباتی و نا آرامی نکشانند چراکه در این صورت دامان خود آنها را خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری رسا،این مرجع تقلید تصریح کرد: امیدواریم خدای متعال همه را هدایت کند، مسلمانان نیز بیدار شوند و دشمنان خود را بشناسند؛ عده ای که فریب غرب را خورده اند با پیش آمدن این مسائل ماهیت غربی ها را بهتر متوجه می شوند.

 

 

 
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٣, ١٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها