سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرب با ایجاد اسلام هراسی تلاش دارد تا مردم را از اسلام دور کند

بروز شده : ٧-١١-١٣٩٣, ٠٠:۵٣    نسخه چاپی    
اسلام را باید از منابع اسلامی همچون؛ قرآن کریم، نهج البلاغه و آثار اهل بیت (ع) شناخت؛ چرا که دشمنان به دنبال اسلام هراسی هستند.

آیت الله 'حسین نوری همدانی' از مراجع تقلید گفت: غرب با ایجاد اسلام هراسی بوسیله گروه های تروریستی از جمله داعش تلاش می کند تا مردم را از اسلام دور کند.
 
به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه دردیدار دانشجویان زن دانشگاه علوم انتظامی درقم

با تاکید بر حفظ بصیرت، هوشیاری و آگاهی افزود: استکبار جهانی کوشش می کند جلوی بیداری اسلامی را بگیرد و در کشور مصر نیز مشاهده نمودیم که دشمنان اسلام نگذاشتند که حرکت مردم مصر به ثمر برسد و کاری کردند که دوباره فرعون مصر از زندان آزاد شد.

وی درادامه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان غرب اظهار داشت: اسلام را باید از منابع اسلامی همچون؛ قرآن کریم، نهج البلاغه و آثار اهل بیت (ع) شناخت؛ چرا که دشمنان به دنبال اسلام هراسی هستند.

آیت الله نوری همدانی، نقش زنان را در انقلاب اسلامی موثر دانست و گفت: پیش از انقلاب علیه اسلام تبلیغ و بانوان را نسبت به دین اسلام بدبین می کردند و متدینان را مرتجع می نامیدند در حالیکه زن در اسلام، قرآن و احادیث دارای مقام بالایی است و نیز روحیات و اخلاق مادر در تربیت فرزندان نقش بسزایی دارد.

وی با اشاره به سخنان امام راحل (ره) در رابطه با زنان خاطرنشان کرد: ما زنان شهید بسیاری داریم و بانوان ما در دوران انقلاب اسلامی و نیز دوران هشت سال دفاع مقدس حضور فعال و موثری داشتند.

وی با تاکید بر اینکه در راه تثبیت و حفظ اسلام و انقلاب تلاش کنید، گفت: یکی از موضوعهای مهم؛ شناخت ما از انقلاب اسلامی و علت وقوع آن، شناخت ارکان ، آثار، برکات و فرهنگ انقلاب اسلامی است و باید در این زمینه فکر و آثاری را تالیف کرد.

آیت الله نوری همدانی از ' انقلاب اسلامی ایران ' به عنوان یکی از نعمتهای پروردگار متعال نام برد و خاطرنشان کرد: نعمتهای الهی را بشناسید و شکرگزار آنان باشید.

وی در ادامه گفت: بزرگترین نعمت خداوند، نعمت ولایت اهل بیت (ع) است و در اسلام حکومت و ولایت با هم توام هستند.

وی افزود: حکومت از لحاظ اسلام جنبه الهی دارد و خدا حکومت را معین می کند، همان طور که ولایت جنبه الهی دارد، حکومت نیز جنبه الهی دارد و اسلام سکولار را قبول ندارد.

وی با بیان اینکه پیامبر (ص)، امام معصوم (ع) و یا قائم مقام امام معصوم جامعه را اداره می کند، گفت: جانشین امام معصوم؛ باید اسلام شناس، فقیه، عادل، باتقوا، مدیر، مدبر و شجاع باشد تا بتواند جامعه را با قدرت اداره کند و در برابر دشمنان اسلام مقاوم و مبارز باشد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تاریخ اسلام اظهار کرد: پس از رسول گرامی اسلام (ص) حکومت را از ولایت جدا کردند و حکومت دست عده ای کاخ نشین و معاویه ها افتاد که جز لذت گرایی هدفی نداشتند و از دین اسلام و قرآن به عنوان ابزار استفاده می کردند و مردم دچار فقر مالی و فرهنگی بودند.

وی با بیان اینکه در زمان ما دوباره حکومت با ولایت توام شد، بیان کرد: حکومت مهم است و تمام مقدرات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به حکومت بر می گردد و اسلام می خواهد حکومت با ولایت اهل بیت (ع) توام باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مهمترین جریانی که در دوران ما به وقوع پیوست انقلاب اسلامی بود که مهمترین کارش این بود که انحراف را از بین برد و حکومت را با ولایت توام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین 'محمد رضا الهی اصل' رییس مجتمع فرهنگی، تربیتی، آموزشی عمار دانشگاه علوم انتظامی نیز درابتدای این دیدار با بیان اینکه جمع حاضر در دوره یک هفته ای بصیرت در مجتمع یاوران حضرت مهدی (عج) قم شرکت کرده اند، گزارشی از برنامه های این دوره ارائه نمود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١١-١٣٩٣, ٠٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها