سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مقتدایی:

نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس تثبیت شود

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٠, ٠٨:١٣    نسخه چاپی    
باید نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس تثبیت شود و این یک واقعیت و حقیقتی است که نباید پوشیده بماند.
 مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه علمای شیعه مرزبانان عقیدتی هستند خواستار تثبیت نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس شد.

آیت الله مرتضی مقتدایی قبل از ظهر پنج شنبه در همایش بررسی نقش حوزه‌های علمیه و مراجع در دفاع مقدس که با حضور سرلشگر فیروزآبادی در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات برگزار شد با بیان اینکه روحانیت خود را همیشه حافظ، مبلغ و ناشر دین می‌دانند، گفت: از این رو نظام جمهوری اسلامی که نظام دینی است را جایز می‌دانند و در آن خدمت می‌کنند.

وی با اشاره به نقش و وظیفه روحانیت در دوران دفاع مقدس بیان داشت: نقش روحانیت در آن دوران، نقش و وظیفه الهی است و روحانیت به دلیل احساس وظیفه‌ای که در دوران دفاع مقدس پیدا کرد در جبهه حضور داشت و در رده‌های مختلف به ایفای نقش پرداخت.

مقتدایی همچنین با اشاره به حضور مراجع بزرگوار تقلید در جبهه‌ها گفت: حرکت و حضور آنان در جبهه‌ها در روحیه رزمندگان تاثیر بسزایی داشت و البته نقش روحانیت و مراجع در جبهه‌ها صرف تبلیغ نبود و آنان در رده‌های مختلف حضور داشتند.

وی یادآور شد: باید نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس تثبیت شود و این یک واقعیت و حقیقتی است که نباید پوشیده بماند.
مقتدایی با بیان اینکه امروز هم روحانیت در صحنه نبرد حضور دارد، تصریح کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند تا با القائات و شبهاتی عقاید جوانان ما را بربایند.

امروز روحانیت در جبهه پاسخ به شبهات و القائات دشمنان قرار دارند

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه امروز روحانیت در این جبهه مشغول مبارزه با دشمنان است، یادآور شد: امروز روحانیت وظیفه دارد تا پاسخ این شبهات و القائات را بدهند و قلب و روح جوانان را متوجه اسلام کنند و نگذارند تا اسلام فراموش شود.

وی اضافه کرد: ثواب این مبارزه و رزم از رزم فیزیکی هزار هزار رابر بیشتر است چرا که آنان از دین شیعیان دفاع می‌کنند.
مقتدایی با تاکید بر اینکه امروز روحانیت در یک مبارزه سرسخت هستند، اظهار داشت: دشمنان بر اساس سیاست خود می‌خواهند مردم را از دین و روحانیت جدا کنند و دین و نظام را تضعیف کنند ولی هیچگاه موفق نخواهند بود چرا روحانیت همواره همگام با مردم، سپاه، ارتش و بسیج بوده‌اند.

نظام امروز هدیه‌ای الهی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام امروز هدیه‌ای الهی است، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام شرعی است و باید گفت که حکومت آن مشروع است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: فرمانروایی تنها برای خداست و انبیاء از طرف خداوند موظف هستند که فرمانروایی کنند و اگر در یک زمانی پیامبری حاکم در روی زمین باشد باید از آن حکومت به عنوان حکومت الهی یاد گردد.

وی ادامه داد: در زمانی هم که پیامبری روی زمین نباشد، ائمه اطهار (ع) به عنوان جانشینان پیامبر وظیفه دارند حکومتی چون امیرمومنان (ع) تشکیل دهند.

مقتدایی تصریح کرد: در زمان غیبت ائمه اطهار (ع) نیز همچون غیبت صغری، امام نائب‌هایی تعیین می‌کند و آن‌ها میان امام و مردم واسطه می‌شوند.

وی بیان داشت: خداوند نمی‌گذارد برای زمان غیبت نیز مردم بدون حاکم باشند و خلافت در آن زمان نیز برعهده ولی فقیه است و
ولی فقیه در عصر کنونی جانشین امام زمان (عج) است

مدیر حوزه علمیه قم افزود: ولی فقیه در عصر کنونی جانشین امام زمان (عج) است و او هم جاشنین پیامبر است و به همین دلیل حاکمیت ولایت فقیه حاکمیت خداوند است.

وی اظهار داشت: ولی فقیه جانشین خداوند با دو واسطه است و نظام کنونی ما یک نظام الهی با حاکمیت خداوند است و نفس کشیدن در چنین دوارنی افتخار است.

مقتدایی با اشاره به نقش خبرگان رهبری در انتخاب ولی فقیه صالح گفت: اعضای مجلس خبرگان رهبری منتخبین مردم هستند و رهبر جامعه اسلامی هم از طرف مردم انتخاب می‌شود که این جنبه مردمی این انتخاب است و هم منتصب امام است و جنبه شرعی دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٠, ٠٨:١٣

   

پر مبحث ترین ها