سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه تأکید کرد:

نقش حوزه‌های علمیه در دفاع مقدس باید به نسل بعد منتقل شود

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٠, ١٠:۴٠    نسخه چاپی    
حضور روحانیت در لباس مقدس رزم و خط مقدم جبهه کمک بزرگی به اسلام و نظام بود و امروز که زمان انتقال این تاریخ به نسل های آینده است، باید نقش حوزه های علمیه به نحو شایسته به نسل بعد منتقل شود.
معاون امور طلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه با بیان این که نقش مراجع و روحانیت در دفاع مقدس نقشی بی نظیر و ماندگار است، گفت: نقش حوزه های علمیه در دوران دفاع مقدس باید به نحو شایسته به نسل بعد منتقل شود.

 حجت اسلام محمود ملکدار قبل از ظهر پنج شنبه در همایش بررسی نقش حوزه های علمیه و مراجع در دفاع مقدس که با حضور آیت الله مقتدایی و سرلشگر فیروزآبادی در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به حضور فعال مراجع و روحانیت در تمامی رده‌های دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی گفت: نقش مراجع و روحانیت در دفاع مقدس نقشی بی نظیر و ماندگار است.

تقدیم حدود 5 هزار شهید روحانی به انقلاب

وی با اشاره به نقش و افتخارات روحانیت در طول تاریخ گفت: در میان این افتخارات نقش روحانیت و مرجعیت و امام به عنوان پرچم دار حرکت عظیم انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، افتخار بی‌نظیری است و تقدیم حدود 5 هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده گواه این مدعا است.

ملکدار یادآور شد: حضور روحانیت در لباس مقدس رزم و خط مقدم جبهه کمک بزرگی به اسلام و نظام بود و امروز که زمان انتقال این تاریخ به نسل های آینده است، باید نقش حوزه های علمیه به نحو شایسته به نسل بعد منتقل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدوین دایره المعارف دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تهیه دایره المعارف دفاع ستادی متشکل از نهادهای حوزوی تشکیل شده است تا نقش روحانیان و مراجع تقلید در دفاع مقدس را تبیین و در این دایره المعارف استفاده کنند.

ارائه 80 مقاله به دبیرخانه همایش

معاون امور طلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه با بیان اینکه ستاد تصمیم گرفت تا در این راستا همایشی با عنوان نقش روحانیت و مراجع معظم تقلید در دفاع مقدس برگزار کند، یادآور شد: پیرو فراخوان مقالاتی که توسط این ستاد اعلام شد 58 مقاله انفرادی،17 مقاله جمعی و 5 مقاله سفارشی به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از بررسی و داوری، هشت مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شد.

وی گفت: همچنین در راستای حضور روحانیون در دفاع مقدس شش عنوان کتاب با نام های بررسی نقش حوزه‌ها و مراجع معظم تقلید در دفاع مقدس از دیدگاه امام خمینی(ره)، بررسی نقش حوزه‌ها و مراجع معظم تقلید در دفاع مقدس از دیدگاه مقام معظم رهبری، برداشت‌هایی از سیره اخلاقی و دفاعی امام خمینی(ره) و ائمه جمعه در دفاع مقدس، سیره اخلاقی مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه در دفاع مقدس، حماسه سازان جاوید و اسوه های معرفت تهیه شد که سه جلد از این کتاب‌ها آماده چاپ است.

ملکدار اضافه کرد: ضبط و ثبت نقش روحانیون در دفاع مقدس، دیدار با مراجع،آماده سازی پرونده و تشکیل بانک اطلاعات شهدای روحانی و تدوین دانش نامه حوزوی دفاع مقدس در رابطه با نقش حوزویان در دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های انجام گرفته توسط ستاد است.

بر پایه این گزارش تجلیل از برگزیدگان مقاله های علمی ارسال شده به دبیرخانه همایش نقش حوزه های علمیه و مراجع در دفاع مقدس،رونمایی از چند کتاب و ارائه مقاله از دیگر برنامه های این همایش بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٠, ١٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها