سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری:

همدلی و همزبانی دولت و ملت لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩۴, ١٣:٠۶    نسخه چاپی    
اگر دولتی حمایت مردم را نداشته باشد، نمی‌تواند در مواقع بحران‌های داخلی و خارجی صلابت لازم را داشته و پیش بَرنده افکار خود و مردم باشد، لذا حمایت مردم، امر اجتناب ناپذیری است به خصوص وقتی که خود دولت از مردم استمداد و یاری می‌طلبد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: یکی از مولفه های مهم و جدی تحقق اقتصاد مقاومتی، همدلی و همزبانی دولت و ملت است.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به اینکه نامگذاری سال ۱۳۹۴ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی برای عموم مردم و مسئولان دارای پیام‌های روشنی است، ابراز داشت: این پیام هم برای مسئولان به تعبیر مقام معظم رهبری به عنوان کارگزاران و هم برای مردم به عنوان کارفرمایان دولت دارای پیام روشنی است که باید به آن توجه جدی کرد.

وی افزود: واقعیت آن است که در دنیای امروز فضای داخلی و بین المللی اقتضائات خاص خود را دارد و یکی از مسائلی که بسیار مهم است و رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان اخیر خود به جا و به حق به آن تاکید کردند، مسئله رابطه دولت و ملت در زمینه تاکید بر همدلی و همزبانی است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز بین دولت‌ها و ملت‌ها در دنیا فاصله فراوان وجود دارد، گفت: دولت‌ها عموماً یک طرفه بر ملت‌ها حکومت می‌کنند اما در نظام اسلامی ما که برخاسته از اراده ملی است مردم جایگاه ویژه‌ای دارند و رابطه تنگاتنگی بین دولت و ملت برقرار است، منتها باید مرتب در جهت تقویت این رابطه کار کرد و اگر مشکلاتی وجود دارد، در صدد رفع آن برآمد.

ملت در عرصه‌های مختلف باید حامی و پشتیبان دولت باشد

وی با اشاره به اینکه بر اساس تأکید مقام معظم رهبری، ملت در عرصه‌های مختلف باید حامی و پشتیبان دولت باشد، اظهار داشت: اگر دولتی حمایت مردم را نداشته باشد، نمی‌تواند در مواقع بحران‌های داخلی و خارجی صلابت لازم را داشته و پیش بَرنده افکار خود و مردم باشد، لذا حمایت مردم، امر اجتناب ناپذیری است به خصوص وقتی که خود دولت از مردم استمداد و یاری می‌طلبد.

امام جمعه قم ادامه داد: در مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی اگر مردم راه خود را بروند و عکس العمل مثبتی نسبت به درخواست‌های دولت نداشته باشند به عنوان مثال در بحث صرفه جویی، بی‌شک مشکلات بسیاری رخ خواهد داد چه آنکه در صورت همدلی و همراهی مردم، باری از روی دولت برداشته شده و توفیق دولت بیشتر می‌شود.

معاون جامعه مدرسین اضافه کرد: در این میان، دولت هم نقش مهمی دارد و از آنجا که برخاسته از ملت است، باید پیگیر خواسته‌های ملت باشد و آنها را برآورده کند، به خصوص در بحث اقتصاد مقاومتی که باید بین ملت و دولت یک همگرایی خاصی ایجاد شود و اگر این همگرایی ایجاد نشود طبیعتاً تأثیرات لازم را به همراه نخواهد داشت.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: همچنین اگر در مسئله بین المللی چون مذاکرات هسته‌ای که دولت در حال مذاکره با قدرت‌های بزرگ است، اگر از پشتیبانی و حمایت مردم بی‌بهره باشد و خود دولت هم بر اساس خواست مردم اقداماتی انجام ندهد طبیعتاً موفقیت لازم حاصل نخواهد شد.

وی گفت: مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌ها و سخنرانی‌های عمومی بر موارد متعددی تأکید کرده‌اند که همه این موارد از مصادیق روشن برای همدلی و همزبانی بین دولت و ملت است که ان شاء الله امیدواریم با تعمق در این موارد، ملت و دولت به وظایف خود به درستی عمل کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩۴, ١٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها