سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مكارم شیرازی: کارهای فرهنگی نباید در حاشیه قرار بگیرد

وی گفت: مسئولان شهری و استانی در قم باید نسبت به قم نگاه ویژه داشته باشند زیرا وجود حرم کریمه اهل بیت (ع) و فعالیت بزرگ‌ترین حوزه علمیه دنیای اسلام این شهر را متفاوت کرده است و باید هزینه‌های این شهر را با نگاه متفاوتی تامین کرد.

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نباید کارهای فرهنگی در حاشیه قرار بگیرد، گفت: باید با حرکت‌های فرهنگی قم را به عنوان یک شهر نمونه به جهان اسلام معرفی کنیم.

 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار مجید متین‌فر سرپرست شهرداری قم با بیان اینکه قم شهری متفاوت نسبت به شهرهای دیگر ایران است، ابراز کرد: قم متعلق به همه مسلمین جهان است و سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر در این شهر حضور می‌یابند به همین علت باید به قم با دید شهر بین‌المللی نگاه شود و برنامه‌های شهری را با این دید اجرایی کنیم.

وی گفت: مسئولان شهری و استانی در قم باید نسبت به قم نگاه ویژه داشته باشند زیرا وجود حرم کریمه اهل بیت (ع) و فعالیت بزرگ‌ترین حوزه علمیه دنیای اسلام این شهر را متفاوت کرده است و باید هزینه‌های این شهر را با نگاه متفاوتی تامین کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه فرهنگ درآمدزایی توسط شهرداری نباید یک جانبه و تک بعدی باشد تصریح کرد: دولت و مسئولان ملی باید به شهرداری قم توجه داشته باشند تا در تأمین هزینه‌های شهری برای قم مشکلی وجود نداشته باشد.

توجه به اولویت‌ها در اجرای پروژه‌های شهری

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه در مسئله شهری باید اهم و مهم را رعایت کرد، گفت: در اجرایی کردن پروژه‌های شهری باید به اولویت‌ها توجه داشته باشیم.

به گزارش مهر، وی بر تقسیم عادلانه بودجه‌های شهری تأکید کرد و افزود: برج‌های نیمه کاره منظر شهری را خراب کرده است و سازندگان این ساختمان‌های بزرگ به امید پیش فروش حرکت عمرانی خود را آغاز می‌کنند اما به پایان نمی‌رسانند.

کار فرهنگی یکی از وظایف شهرداری است

آیت‌الله مکارم شیرازی، تعهد گرفتن از ساختمان‌سازان را راهکاری برای برطرف‌سازی مشکل مذکور دانست و با اشاره به دیدار با یکی از مشاوران شهرداری تهران عنوان کرد: شهرداری تهران در راستای برنامه‌های فرهنگی از جمله فعالیت‌های قرآنی و برپایی نمازهای جماعت در بوستان‌ها هزینه‌های بسیاری انجام می‌دهد؛ زیرا کار فرهنگی یکی از وظایف شهرداری است که نباید در حاشیه قرار گیرد.

وی افزود: انتظاری که از نظر فعالیت‌های فرهنگی در قم است در شهر تهران وجود ندارد و اکنون شهرداری باید حرکت‌های گسترده فرهنگی را با توجه به ظرفیت‌های خود در دستور کار قرار دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه شهرداری باید به روح و جسم شهر توجه داشته باشد یادآور شد: امیدواریم با گسترش حرکت‌های فرهنگی بتوانیم این شهر را به عنوان یک شهر نمونه به جهان اسلام معرفی کنیم.

نبود اعتبار مناسب سبب ناتمام ماندن اجرای برخی پروژه‌ها شده است

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩۴, ١٣:۵٧

   

پر مبحث ترین ها