سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: طرح تحول نظام سلامت انعکاس خوبی در کشورهای خارجی داشته است

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:٢٩    نسخه چاپی    
اقدام قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت نسبت به اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت را به جامعه ایرانی تبریک می گویم و توجه ایشان را به باب «اطعمه و اشربه» جلب می کنم تا در خصوص تغذیه مردم نیز اقداماتی صورت دهند.

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: طرح تحول نظام سلامت که به حمد الله در دولت یازدهم اجرا شد انعکاس خوبی در خارج از کشور داشته است.
 
این مرجع تقلید در دیدار با ابوالفضل ایرانی خواه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم و معاونینش، طرح تحول نظام سلامت را خوب ارزیابی کرد گفت: این طرح بازتاب خوبی داشته است طوری که خارجی ها می گویند ایران در مساله درمان جهش پیدا کرده است.

آیت الله سبحانی عنوان کرد: اقدام قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت نسبت به اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت را به جامعه ایرانی تبریک می گویم و توجه ایشان را به باب «اطعمه و اشربه» جلب می کنم تا در خصوص تغذیه مردم نیز اقداماتی صورت دهند.

وی ادامه داد: حدود 50 صفحه از کتاب وسائل الشیعه در خصوص طعام و شراب می باشد که مباحث اهل بیت در آن آمده و دقت زیادی در نحوه تغذیه انسان در آن وجود دارد که لازم است همه مردم آن را بخوانند.

وی اذعان داشت: ادامه موفقیت طرح تحول نظام سلامت نیازمند یاری خداوند، تدبیر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و همکارانشان می باشد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مباحث متعددی در شریعت ما برای غذای انسان آمده است، تصریح کرد: امام رضا(ع) فرموده اند اگر خداوند چیزی را برای انسان حرام کرده بداند مفسده ای در آن می باشد.

این مرجع تقلید افزود: باتوجه به اینکه تمامی پزشکان بر تحلیل طبیعی مواد غذایی تاکید و فشرده کردن آن را مضر می دانند باید جلوی تولید اینگونه مواد مثل نوشابه های گازدار گرفته شده و امتیازشان لغو گردد.

به گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مقابله وزارت بهداشت با پزشکانی که زیر میزی دریافت می کردند، گفت: جامعه پزشکی کشور افتخار ما هستند ولی متاسفانه عده ای پزشکی را حرفه خود قرار داده و به فکر مردم نیستند حذف زیر میزی از بیمارستان های دولتی جای تشکر از وزارت بهداشت دارد اما علاقه مندم قاضی زاده هاشمی برنامه ای نیز برای بیمارستان های خیریه و خصوصی داشته باشند و به آن توجه کنند تا در آنها نیز این طرح را اجرایی شود.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه صحت غذا ارتباط تنگانتگی با فکر انسان دارد، اظهار کرد: محصولات زراعی، درختان، میوه ها، جو، گندم که با کودهای شیمیایی به بار می آید موجب بیماری های زیادی شده است و رفع آن نیازمند نظارت جدی می باشد.ک/1
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:٢٩

   

پر مبحث ترین ها