سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله موسوی اردبیلی: نیازهای معنوی روستاهای محروم مورد توجه باشد

صحبت ها و تصمیمات مسوولان راجع به روستاها باید عملیاتی شود، این در حالی است که هنوز بسیاری روستاها راه مناسب ندارند و مردم برای انتقال بیماران خود به مراکز درمانی با مشکل مواجه هستند.

آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید گفت: باید به وضعیت مساجد روستاها رسیدگی شود و نیازهای معنوی روستاهای محروم نادیده گرفته نشود.
 
این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با وی، خواستار توجه ویژه دولت به ایجاد خانه های عالم در روستاها شد.

وی ابراز داشت: صحبت ها و تصمیمات مسوولان راجع به روستاها باید عملیاتی شود، این در حالی است که هنوز بسیاری روستاها راه مناسب ندارند و مردم برای انتقال بیماران خود به مراکز درمانی با مشکل مواجه هستند.

آیت الله موسوی اردبیلی بیان داشت: باید به وضعیت روستاهایی که کم خانوار هستند نیز توجه ویژه ای صورت گیرد.

این مرجع تقلید گفت: مشکلات درمانی روستاهای محروم باید مورد توجه قرار گیرد همچنین برای تحصیل دانش آموزان روستایی و تامین کادر معلمان باید توجه ویژه ای از سوی مسوولان صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه روستاییان پس از انقلاب اسلامی مورد توجه ویژه ای قرار گرفتند اما باید اقدامات مناسبی انجام شود تا وضعیت درآمدی روستاییان ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا، آیت الله موسوی اردبیلی تاکید کرد: در رسیدگی به وضعیت روستاها همچنین برنامه ریزی آن ها باید خصوصیت های اقلیمی و جغرافیایی مورد توجه باشد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٢۶

   

پر مبحث ترین ها