سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حسینی بوشهری:

برخوردهای جناحی دور از شأن حوزه است

رهبری به عنوان ناظر عالی مسایل درون و بیرون حوزه را رصد می کنند و اهتمام ویژه ای به استادان حوزه دارند.
 عضو جامعه مدرسین حوزه تأکیدکرد: حوزه را به عنوان حوزه می شناسیم و نه خطی و جناحی که دور از شان حوزه علمیه ما است و ما بنا داریم از همه استادان حوزه استفاده کنیم.
 آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر چهارشنبه در سیزدهمین اجلاسیه استادان سطح عالی و خارج حوزه که در مدرسه دارالشفاء قم برگزار شد، بر لزوم همراهی حوزه با برنامه ریزی‌های جامعه مدرسین برای تحقق مطالبات رهبری تاکیدکرد.

وی با اشاره به اهتمام رهبری و مراجع به استادان حوزه اظهار داشت: رهبری به عنوان ناظر عالی مسایل درون و بیرون حوزه را رصد می کنند و اهتمام ویژه ای به استادان حوزه دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تکالیف رهبری برای جامعه مدرسین ادامه داد: ارتباط با مراجع به عنوان رکن حوزه و ارتباط با استادان حوزه مهمترین رهنمودها و تکالیف ایشان به جامعه مدرسین است.

تاکید بر ساماندهی امور اساتید

حسینی بوشهری با تاکید بر ساماندهی اساتید حوزه عنوان کرد: استادان حوزه بعد از مراجع تاثیرگذارترین افراد در حوزه هستند.

امام جمعه قم از تدوین و تهیه اساسنامه اساتید سطح عالی و خارج خبر داد و تاکیدکرد: دست همه استادان حوزه را برای همراهی در این کار می‌فشاریم و حوزه را به عنوان حوزه می شناسیم و مسایل جناحی را دور از شان حوزه می دانیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: در اساسنامه بر جایگاه استادان حوزه تاکیدشده و امیداوریم با همکاری خود آنها بتوانیم پاسخ درخوری برای مطالبات رهبری و مراجع داشته باشیم.

تاکید بر نقش استادان در حوزه

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نقش استادان حوزه را بعد از مراجع بسیار اثرگذار دانست و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر به قم بر توسعه جامعه مدرسین با بهره گیری از نظرات استادان و مشارکت آنها در فعالیت ها بدون آنکه مدیریت جامعه بخواهد توسعه یابد تاکید کردند و ما هم در این راستا حرکت می کنیم.

حوزه مدیون امام است

وی با گرامیداشت فرارسیدن ایام الله 14 و 15 خردادماه گفت: امام خمینی(ره) چهره‌ای بود که تحول بنیادین در کشور ایجاد کرد.

حسینی بوشهری در پایان تاکید کرد: رشد و بالندگی امروز حوزه مرهون و مدوین مجاهدتهای امام و از نفس گرم ایشان و ناشی از زحمات مراجع بزرگ قبل و بعد از انقلاب اسلامی است
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها