سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیدایش داعش نتیجه جدایی قرآن از عترت است

عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: پیدایش داعش و سایر گروه های تکفیری نتیجه جدایی قرآن از عترت است.


به گزارش ایرنا، آیت الله محی الدین حائری شیرازی یکشنبه شب در همایش فصلی خادمان افتخاری حرم حضرت معصومه (س) در قم، اظهار داشت: وقتی در جهان، اسلام منهای عترت و اهل بیت پیامبر(ص) ترویج می شود، از دل این اسلام انحرافی گروه های تکفیری تروریستی مانند داعش بیرون می آید.

وی با اشاره به تحریفات صورت گرفته از اسلام و تفسیر ناصحیح آیات قرآن مجید از گروه تروریستی داعش، تصریح کرد: داعش اسیران خود را زنده زنده و با ریختن بنزین در آتش می سوزاند و آن وقت تصاویر و فیلم آن را در رسانه ها منتشر می کند، و بر روی آن عبارتی که در برگیرنده تعبیری نادرست و غلط از قرآن در مورد اسیر است، را قرار می دهد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به تاکید اسلام در خصوص رعایت حقوق اسیران در بند، تصریح کرد: اسلام بیشترین سفارش ها را در مورد اسیران بیان فرموده و بر اساس قوانین و احکام این دین الهی اسیران پس از پرداخت فدیه باید آزاد شوند.

حائری شیرازی همچنین با اشاره به اهمیت خادمی حرم حضرت معصومه (س)، تصریح کرد: اگر امروز کسانی به صورت افتخاری نسبت به خادمی کریمه اهل بیت و مرقد امام رضا(ع) و سایر بقاع متبرکه اقدام می کنند، این امر نتیجه همراهی قرآن و عترت در کشور است.

عضو خبرگان رهبری همچنین خادمی حرم اهل بیت را برگرفته از عشق موجود در میان افراد جامعه نسبت به امامان معصوم (ع) و بزرگان دین عنوان کرد و افزود: اگر خادمان حرم حضرت معصومه می خواهند با آن حضرت مرتبط شوند، این ارتباط تنها از طریق زایران آن بانوی گرامی امکان پذیر است.

در پایان این مراسم که به همت آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار شد، چند نفر از خادمان افتخاری مورد تجلیل قرار گرفتند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها