سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زنده نگه داشتن یاد شهدا از شرایط لازم بقای انقلاب اسلامی است

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و خدمت به شهدا و خاندان شهدا یکی از شرایط لازم برای بقای انقلاب اسلامی است.

 وی روز دوشنبه در دیدار مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم، افزود: باید یاد شهدا همیشه در جامعه زنده باشد اهداف و آرمان شهدادر رأس همه آرمان های مسئولان و مردم باشد.

وی تاکید کرد: بنیاد محصور در کار اداری و روزمره نیست این نهاد به دلیل خدماتی که به خانواده شهدا و در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا دارد ترویج وصایای شهدا را عهده دار و از اهمیت و جایگاه برجسته ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: این انقلاب هنوز در مسیر حرکت است و نسل امروز و آینده باید شهدا را بشناسد و از ایشان الگو بگیرد و بلکه بهتر از گذشته همواره در میدان حضور داشته باشند.روحیه ایثار و شهادت طلبی باید تقویت شود.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: امروز شاهد نصب تصاویر شهدا به صورت گسترده در سطح شهر قم هستیم این کار بسیار اثر گذاری است و البته باید دائمی باشد و مردم به ویژه نسل جوان شهدا را نصب العین قرار دهند و بدانند که برای این انقلاب چه جانفشانی هایی شده است و با شهدا و راه شهدا هرچه بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، افزود: ایشان با قدرت و اعتمادی بی نظیر به صورت قاطعانه تعبیر می کنند که آمریکا غلط می کند بخواهد علیه این کشور تهدید نظامی نماید، ریشه این تعبیر قاطع و مقتدرانه برمی گردد به اینکه ایشان می داند اگر امروز دشمن بخواهد برای این نظام مسئله ای ایجاد کند جوانان غیوری که الگوی خود را این شهدا قرار داده اند به میدان می آیند، ما چنین نیروهایی داریم.

وی اضافه کرد: دشمن اکنون چنین تبلیغ می کند که مردم و جوان های این زمان مثل جوان های زمان گذشته نیستند، در حالیکه به نظر من همان روحیه در اینها هست، مردم ما از امام حسین(ع) دفاع از دین را یاد گرفتند، هر سال هم این بیعت در ایام محرم با امام حسین(ع) تجدید می شود.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: در اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم هیچ تردیدی نیست شهدا همان گونه که مقام شفاعت دارند از هرکس که در آرمان های انقلاب، امام(ره) و رهبری کوچک ترین سهل انگاری کرده مواخذه می کنند. باید به دینی که شهدا بر گردن ما دارند توجه کنیم این توجه آثار خوبی برای دنیا و آخرت دارد.

وی خطاب به مدیرکل بنیاد شهید قم، تاکید کرد: خون شهدا و مجاهدت ایثارگرانی چون شما ارزنده و جاویدان است و علاوه بر این ایثار خدمتی که شما به شهدا دارید اجر بسیار والایی دارد در این مسوولیت خدمات ارزنده ای را در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا دارید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم نیز در این دیدار به آمار بیش از 5 هزار شهید و آمار بیش از 11هزار جانباز استان اشاره کرد و افزود: از 6 هزار شهید روحانی در کشور 500 شهید روحانی مربوط به استان قم است.

سردار سید جواد هاشمی ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، افزود: امام(ره) فرمودند، بنیاد شهید افضل است و ما تلاش داریم تا این جایگاه را حفظ و تقویت کنیم و با زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا در جامعه، فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهیم.

وی اضافه کرد: امروز محضر شما عالم وارسته رسیده ایم تا از رهنمودهای حضرتعالی برای ادامه مسیر خدمت رسانی بهره مند شویم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها