سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظرآيت الله مکارم درباره حضور بانوان در ورزشگاهها

آيت‌الله مکارم شيرازي با بيان اينکه جامعه فوتبال نبايد به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اصرار داشته باشد، گفت: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها خط قرمز است.

 

آيت‌الله مکارم‌شيرازي در ديدار با علي‌اکبر محمد‌زاده رئيس کميته اخلاق فدراسيون فوتبال و اعضاي اين کميته، اظهار داشت: ورزش براي جوانان لازم است و مي‌تواند انسان را از کارهاي ناسالم بازدارد و براي سلامتي انسان در هر سن و سالي به‌ويژه براي جوانان اهميت دارد.

وي افزود: از زندگاني پيامبر اکرم (ص) استفاده مي‌شود که به ورزشکاران اهميت مي‌دادند؛ البته در حوزه ورزش مسائل و مشکلاتي هست که بايد به آن رسيدگي کرد.

مرجع تقليد شيعيان گفت: در گذشته در زورخانه‌ها اخلاق اسلامي رعايت مي‌شد و ارتباط آن‌ها دوستانه برادرانه و صميمانه بود، چنانچه‌‌ همان معاني در مقياس‌هاي بزرگ‌تر تبيين شود، فوايد جديد به‌دنبال دارد و انسان‌هايي از نظر اخلاق نمونه در جامعه مطرح و ورزشکاران به معلمان اخلاق تبديل مي‌شوند.

آيت‌الله مکارم‌شيرازي بيان کرد: گاهي مي‌شنويم که در برخي کشور‌ها در يک مسابقه فوتبال چند نفر کشته مي‌شوند، در حالي که چنين مسائل و صدمات جسماني جايي در اخلاق ندارد و گاهي آثار آن تا سال‌ها در ميان جامعه مي‌ماند.

وي ادامه داد: اگر ورزش رنگ فرهنگ اسلامي داشته باشد، چنين مسائلي را شاهد نيستيم. هر آنچه که از غرب مي‌آيد، بايد اصلاح شده آن را بپذيريم و نکات منفي آن را حذف کنيم؛ در مورد ورزش نيز بايد به اين نکته توجه بيش از پيش داشته باشيم.

مرجع تقليد شيعيان تصريح کرد: گاهي در ميدان ورزش، در مورد تماشاگران نيز قضايايي رخ مي‌دهد که بايد به طور جدي مورد توجه باشد.

وي خاطرنشان کرد: در مورد دعوت بانوان به ورزشگاه‌ها مسائلي وجود دارد و ما نمي‌توانيم هر کاري که غربي‌ها انجام مي‌دهند، انجام دهيم؛ خط قرمزهايي در آئين ما وجود دارد که بايد آن را رعايت کرد و بايد استقلال فرهنگي خود را در زمينه فرهنگي نيز حفظ کنيم.


*تسنيم

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:٠٢

   

پر مبحث ترین ها