سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تقدیر آیت‌الله صافی گلپایگانی از اقدام ارزشی بانوی حافظ قرآن

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۴, ٢٠:٠١    نسخه چاپی    
آیت‌الله صافی گلپایگانی در پی اقدام جالب یک بانوی حافظ قرآن اصفهانی در مسابقات بین‌المللی اردن، در تماس تلفنی با این حافظ قرآن، از وی تقدیر کرد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، هاجر مهرعلیان با اشاره به اینکه در یک سال توانسته قرآن کریم را حفظ کند اظهار کرد: در مدت یک سال توانستم قرآن را حفظ و در مسابقات ملی زیادی شرکت کرده و حائز رتبه‌های برتر شوم.وی ادامه داد: طی سال جاری در مسابقاتی که در کشور اردن و از سوی همسر پادشاه این کشور برگزار شد، شرکت کردم، این مسابقه هر سال با حضور بانوان قاری و حافظ قرآن در این کشور برگزار می‌شود.

این بانوی حافظ قرآن با اشاره به فضای این دوره از مسابقات بیان کرد: در این مسابقات هر یک از بانوان از کشورهای مختلف در جایگاه حضور یافته و به قرائت قرآن در حضور آقایانی از کشور اردن که در مراسم حضور داشتند، می‌پرداختند.

مهرعلیان با یادآوری اینکه به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات و به همراه همسر خود حضور یافته بود ادامه داد: زمانی که نوبت بنده برای حضور در جایگاه و  قرائت قرآن با صوت رسید اولاً با حجاب کامل در جایگاه حاضر شده و ثانیاً از آقایان حاضر در جلسه درخواست کردم تا در زمان اجرای بنده، چون صدای نامحرم است، جلسه را ترک کنند و آنها نیز پذیرفته و از جلسه خارج شدند.

این بانوی حافظ قرآن اضافه کرد: هنگام اجرای من که بسیار مورد استقبال حضار قرار گرفت، وقتی خواستند صدای مرا ضبط کنند نیز از این کار جلوگیری کردم.

وی خاطرنشان کرد: قصد من حضور در مسابقه قرآن نبود و هدف اصلی‌ام بیشتر تبلیغ مکتب اهل بیت (ع) بود و قرار بود که در هنگام شروع برنامه‌ام، مطلبی را از امام علی (ع) بیان کنم که در آن موقع شرایط مهیا نشد.

مهرعلیان افزود: بعد از بازگشت از مسابقات اردن این اقدام بنده مورد استقبال برخی از بزرگان قرار گرفت و این حرکت را تحسین کردند، اما متاسفانه هیچ کدام از مسئولان در این زمینه حرکتی انجام ندادند.

وی که از تماس تلفنی آیت‌الله صافی بسیار خرسند و شوق زده بود، گفت: زیباترین و بالاترین تقدیری که از حرکت بنده شد توسط آیت‌الله صافی گلپایگانی بود.

این بانوی حافظ قرآن تقدیر و تماس تلفنی آیت‌الله صافی را بزرگ‌ترین رویداد زندگی خود دانست و خاطرنشان کرد: این مرجع تقلید در این تماس تلفنی ضمن تشکر از حرکت بنده به خاطر اقدام ارزشی در این مسابقه بین‌المللی، بر اهتمام بیشتر به انس با قرآن و ادامه این مسیر تاکید کرد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۴, ٢٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها