سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: مذاکرات و انتخابات مایه اختلاف بین مردم نشود

اختلافات در شرایط فعلی سمی کشنده در برابر دشمنان زیاده خواه است که می خواهند توافق را به شکست بکشانند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، اختلاف را سمی کشنده خواند و از مردم خواست تا مبادا مساله مذاکرات و انتخابات پیش رو مایه ایجاد اختلاف بین آنها شود.

 این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با تاکید بر این که باید دست اتحاد به هم دهیم، بیان داشت: اختلافات در شرایط فعلی سمی کشنده در برابر دشمنان زیاده خواه است که می خواهند توافق را به شکست بکشانند.
وی ابراز داشت: دشمنان ما هر روز بهانه و خواسته تازه ای دارند و حتی اگر توافق نیز شود، بهانه های دیگر شروع می شود لذا امیدواریم ملت ما بیدار شده و ماه رمضان ماه وحدت، پاکی و قداست در بین ما باشد.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که اکنون بیش از همیشه نیازمند وحدت هستیم تاکید کرد: ساده لوحی است که فکر کنیم توافقی در مذاکرات هسته ای بشود و غربی های ستمگر و افزون طلب دست از سر ما بر دارند چراکه آن ها مساله جدیدی چون حقوق بشر را پیش خواهند کشید.
این مرجع تقلید ادامه داد: تا ما تسلیم نشویم و رژیم اسراییل را به رسمیت نشناسیم و ذلیل نشویم، دشمنان دست از سر ما بر نمی دارند.
وی ادامه داد: دشمن نمی خواهد که ایران آباد مستقل در برابر آنها در منطقه خاورمیانه باشد و اصل استقلال و نظام سربلند ما برای دشمنان مزاحم است.
به گزارش ایرنا، وی افزود: همین آمریکایی ها اخیراً به عراقی ها گفته اند که نباید گروه های جهادی مردمی به میدان جنگ بیایند تا ارتش شکست خورده، عراق تجزیه و تسلیم آمریکایی ها شود.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه، تزلزل در مسایل اخلاقی را مایه تزلزل در اسلام ذکر کرد و گفت: با تزلزل اسلام، نظام و استقلال ما متزلزل می شود لذا باید سعی کنیم مسایل اخلاقی چون حجاب، ممنوعیت اختلاط زن و مرد، ترک رشوه خواری و نفروختن اجناس تقلبی رعایت شود.
وی اصل صرفه جویی در زندگی را مورد توجه قرار داد و افزود: همیشه باید صرفه جو باشیم و در شرایط تحریم هستیم که معلوم نیست چه موقع تمام می شود چرا که دشمنان ما در مذاکرات حرف های ناموزونی می زنند لذا باید عادت به صرفه جویی داشته و ملت و دولت از ریخت و پاش پرهیز کنند.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها