سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همه مذاهب اسلامی مقابل جریان تکفیری موضع‌گیری قاطعانه داشته باشند

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، جریان تکفیری را فتنه‌ای فراگیر و خطرناک برشمرد که می‌بایست همه کشورها و همه مذاهب اسلامی در مقابل آن موضع گیری آگاهانه و قاطعانه‌ای داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق که در قم برگزار شد، ضرورت مقابله فرهنگی و فکری توسط علما و اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام را یادآور شد و اظهار داشت: این نقشه شوم، برای خدشه دار کردن وجهه اسلام در جهان صورت گرفته و نیاز به ریشه یابی دقیق و مقابله جدی دارد.

وی آگاهی و هوشیاری در برابر نبرد رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمنان اسلام را خواستار شد و در این رابطه ارتباط بیشتر میان رهبران مذاهب اسلامی و اقوام را ضروری دانست.

آیت الله هاشمی شاهرودی ضمن بزرگداشت فداکاری‌های ملت عراق بر ضرورت توجه به مشکلات مردم و حمایت از مجاهدان و مبارزان و برنامه‌ریزی برای استفاده بلند مدت از این نیروها تأکید کرد و موفقیت و پیروزی ملت و دولت عراق را از ذات احدیت مسألت نمود.

کشورهای غربی نیز از خطر جریان‌های تکفیری در امان نخواهند ماند

در ابتدای این دیدار آقای حیدر العبادی با اشاره به مشکلات مختلفی که دولت و ملت عراق با آن درگیر هستند گزارشی از اقداماتی که در زمینه تجهیز نیروهای نظامی و داوطلبان مردمی برای مقابله با هجمه تکفیری های داعش انجام شده است ارائه کرد.

وی با اشاره به دخالت کشورهای منطقه‌ای و بین المللی در این خصوص، نسبت به گسترش خطر اندیشه‌های تکفیری و تروریستی به کشورهای دیگر هشدار داد و اظهار داشت حتی کشورهای غربی نیز از خطر این جریان‌ها در امان نخواهند ماند.

 وی اضافه کرد: در کنفرانسی که برای مقابله با تروریسم شکل گرفته بود، ما خواستار بیداری جهانی برای مبارزه با خطر تفکرات انحرافی شدیم که مورد استقبال جهانیان قرار گرفت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١۶:۵٩

   

پر مبحث ترین ها