سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: فراموشی یاد شهدا از تهدیدات فراروی انقلاب است

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩۴, ١١:٣١    نسخه چاپی    
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در زمینه حفظ و نشر آثار دوران دفاع مقدس، گفت: فراموشی یاد و آرمان های شهدا از آفات و تهدیدات فراروی انقلاب است.

وی در دیدار حجت الاسلام حیدر مصلحی رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، تدوین فرهنگ دفاع مقدس و نقش روحانیت در این حماسه بزرگ را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این کار را باید در سه سطح عام، نیمه عام و خاص با رویکرد بررسی شخصیت امام خمینی(ره) به عنوان مرجع تقلید و فرمانده کل قوا، نقش کلی روحانیت در سالیان دفاع مقدس و نقش آفرینی شهدای بزرگواری چون شهید محلاتی، میثمی، ردانی پور، شریف قنوتی و دیگران انجام داد.

آیت الله مکارم شیرازی با یادآوری اینکه ما در جنگ هرگز پیشقدم نبودیم و این ارتش بعث عراق بود که به کشور ما حمله نظامی کرد، افزود: تمام عملکرد ما در طول هشت سال چیزی غیر از مقاومت و دفاع در برابر دشمن بیگانه نبود و این از مسلمات تاریخی به شمار می رود که حتی دشمنان هم به متجاوز بودن دولت عراق اعتراف کردند.

در ابتدای این دیدار، رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دوران دفاع مقدس گزارشی از ضرورت و اهداف تاسیس این را ارائه کرد.

حجت الاسلام حیدر مصلحی نقش محوری حوزه های علمیه در دوران دفاع مقدس و نقش روحانیت در هم افزایی فضای معنوی بخصوص در شبهای عملیات و در نتیجه پیروزی رزمندگان اسلام و شکست دشمن را فراموش ناشدنی و عظیم خواند و گفت: آثار حضور موثر روحانیت در دفاع مقدس موجب تشکیل گردانی از طلبه های رزمنده به نام گردان فاتحین و سپس منجر به تشکیل تیپ رزمی 83 امام جعفرصادق(ع) شد.

وی بیان کرد: امروز ضرورت حفظ و نشر فرهنگ دوران دفاع مقدس برای نسل امروز و فردا از امور زیربنایی فرهنگی به شمار می آید.

 

** تاکید آیت الله مومن بر ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بین طلاب جوان

عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی بر ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بین طلاب جوان تاکید کرد.

آیت الله محمد مومن در دیدار حجت الاسلام حیدر مصلحی رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهدای بزرگوار انقلاب و دفاع مقدس بخصوص شهدای روحانیت، ابراز کرد: نقش امام خمینی(ره) در مبارزه و جهاد علیه طاغوت در قبل از انقلاب اسلامی و پس از آن و در دوران جنگ تحمیلی نقشی بسیار ماندگار و موثر بوده است.

وی توفیق حضرت امام(ره) را در رفتار و مبارزات به واسطه توحید عملی و اخلاص بالای ایشان دانست و سپس با بیان خاطراتی از حالات و روحیات حضرت امام(ره)، افزود: امروز باید این حقیقت تبیین شود که عامل پیروزی و تاثیرگذاری ماندگار و تاریخی امام خمینی(ره) و رزمندگان اسلام، تنها توجه به خدا بود و این مسیر باید ادامه یابد و همه برای نشر و انتشار آن ید واحده باشند.

وی با تقدیر از برنامه های فرهنگی انجام شده در حوزه انقلاب و دفاع مقدس، از آمادگی این شورا جهت همکاری در عرصه ترویج فرهنگ دفاع مقدس خبر داد.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام حیدر مصلحی رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گزارشی از اقدامات این سازمان ارائه کرد و همچنین نقش و تاثیر بسزای انتشار کتاب وظایف و اختیارات ولی فقیه تالیف آیت الله مومن را ستود

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩۴, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها