سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قانون امر به معروف و نهی از منکر را هرچه سریع تر اجرا کنید

آیت الله مکارم شیرازی با ابراز خرسندی از تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر توسط مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان گفت: در مقام اجرا بعضی از مسؤولان اما و اگرهایی دارند؛ امیدوارم اگر مشکلی دارند حل کنند و قانون امر به معروف و نهی از منکر را در جمهوری اسلامی اجرا کنند.

 

این مرجع تقلید به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: بعد از 35 سال در جمهوری اسلامی قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان آن را تایید کرد و در مقام اجرا بعضی از مسؤولان اما و اگرهایی دارند؛ امیدوارم اگر مشکلی دارند حل کنند و قانون امر به معروف و نهی از منکر را در جمهوری اسلامی اجرا کنند.

وی درباره چگونگی اجرا شدن امر به معروف و نهی از منکر توضیح داد: جامعه با امر به معروف و نهی از منکر اصلاح خواهد شد؛ اگر کسی در گوشه‌ای رفت و آمد مشکوکی را می‌بیند و گمان می‌کند که مواد مخدر مورد معامله قرار گرفته است می‌تواند به مسؤولان اطلاع دهد تا با آن برخورد کنند و بساطش را برچینند.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: اگر در گوشه کنار جامعه با خرید و فروش مشروبات الکلی برخورد کردید، تقلب در فروش اجناس دیدید، متوجه رشوه‌خواری در اداره‌ای شدید هر کس می‌تواند به عنوان یک ناظر در جامعه و هماهنگی با مسؤولان سهمی در از بین بردن معضلات اجتماعی داشته باشد.

این مرجع تقلید به امر به معروف و نهی از منکر در محیط خانواده و دوستان اشاره کرد و گفت: اگر جوانی نماز نمی‌خواند باید با او با احترام، دوستی و محبت صحبت کرد؛ هر چند ممکن است در اولین بارها حاصلی به همراه نداشته باشد لیکن بار چهارم اثر خود را خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: جلوگیری از رفاقت جوانان از طریق امر به معروف و نهی از منکر به انحاء مختلف باعث خواهد شد تا جلوی طلاق گرفته شود، ازدواج‌ها بهتر انجام گیرد و جامعه به سمت اصلاح پیش رود.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: ما امیدواریم که قانون امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اجرا شود؛ در سال‌های گذشته امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است؛ بعضی تلاش دارند تا این فریضه اسلامی را مساوی با خشونت جلوه دهند و ادعا می‌کنند که ترویج امر به معروف و نهی از منکر مساوی ترویج دعوا با مردم و خشونت در جامعه است.


آیت الله مکارم شیرازی با تأکید دوباره در لزوم توجه به امر معروف و نهی از منکر تصریح کرد: حالا که این قانون تصویب شده است امیدوارم مراحل اجرایی خود را طی کند و باعث عوض شدن چهره جامعه ما شود.

 

منبع: رسا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩۴, ١٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها