سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: باید با موج ضدحجاب مقابله شود

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩۴, ٢٢:٠۶    نسخه چاپی    
آیت الله «ناصر مکارم شیرازی» از مراجع تقلید، در دیدار مسوولان و مربیان مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) گفت: باید با موج ضدحجاب مقابله شود زیرا حجاب یک مساله سرنوشت ساز و مهم است.

 آیت الله «ناصر مکارم شیرازی» از مراجع تقلید، شنبه در مدرسه امیرالمومنین(ع) افزود: حجاب از فروع دین است اما امروز با آن معامله اصول دین می شود؛ یعنی اگر کسی بخواهد با اسلام مخالفت کند، با حجاب مقابله می کند؛ زیرا جنبه سیاسی پیدا کرده و دشمنان فهمیده اند حجاب ضروری دین است. از این رو با آن به عنوان نماد اسلام به مبارزه برخواسته اند.
وی با بیان اینکه مخالفت با حجاب با اغراض مختلفی همراه است، گفت: رعایت نکردن حجاب در مرحله نخست باعث فساد اخلاقی در جامعه است و مسائل دینی را تضعیف می کند و در گام بعد با هدف سیاسی و دهن کجی به نظام، حجاب تضعیف می شود؛ چنان که برخی کشورهای اروپایی نیز با حجاب برخورد سیاسی کرده و با آن مقابله می کنند.
آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم مقابله جدی دولت و مردم با پدیده بدحجابی تاکید و تصریح کرد: اگر دولت نمی تواند حجاب را در کل جامعه گسترش دهد، چرا در این زمینه کم کاری و کوتاهی می کند؟ آیا مفاسد بی حجابی مانند طلاق و متلاشی شدن خانواده بر کسی پوشیده است؟
وی با تاکید بر ضرورت همکاری دولت برای ترویج و گسترش حجاب و عفاف در جامعه، ابراز داشت: از دولت و مسوولان در این زمینه مطالبه کنید و طلبکار باشید؛ زیرا دولت می تواند با بخشنامه و توصیه در ادارات، بیمارستان ها، هواپیما ها و دیگر مراکز بر حجاب و عفاف تاکید کند؛ همانگونه که در صدا و سیما، حجاب لازم و ضروری رعایت می شود.
این مرجع تقلید به همکاری و پشتیبانی علما و مراجع از گسترش حجاب و عفاف در جامعه اشاره و تاکید کرد «حجاب نماد اسلام، نظام و اخلاق است؛ از این رو باید اسلامیت نظام حفظ و مشخص شود. دولت نیز باید همراهی کند، توصیه کند. در رسانه ها و دیگر مراکز نیز حرکت های جامع و موثر آغاز شود؛ پیش از آنکه بگویند دیگر نمی شود جلو بدحجابی را گرفت».

* لزوم نترسیدن از هجمه های دشمن
وی با اشاره به سوره آل عمران در توصیه به مربیان امر حجاب گفت: از هجمه های دشمنان به حجاب نهراسید و استقامت بورزید؛ زیرا هر کار مهم مشکلاتی دارد.
این مرجع تقلید افزود: در عین داشتن صبر و تقوا، آمادگی مقابله با دشمنان را داشته باشید که امدادهای الهی نیز پشتیبان شما خواهد بود.
وی با سپاس از فعالیت های مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س)، گفت: آمار فعالیت های مرکز ریحانه النبی(س) نشان دهنده بابرنامه بودن این مرکز است که امید می رود ذخیره آخرت شما شود.
در آغاز این نشست حجت الاسلام «محمدمهدی ابراهیم پور» مدیر مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س)، گزارشی از عملکرد این مرکز ارایه کرد. همچنین حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اهدای لوح سپاس از یکی از مربیان برتر حجاب قدردانی کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩۴, ٢٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها