سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فاضل لنکرانی:

آیت الله فاضل از موفق ترین علما در امر تالیف بود

این کتاب مورد توجه امام راحل و همچنین راجع امروز حوزه است که بخش هایی از این کتاب به عنوان متن درسی در مراکز آموزشی ، علمی و فقهی مرتبط با حوزه تدریس می شود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار آیت الله العظمی فاضل لنکرانی را از موفق ترین علما در امر تالیف عنوان کرد.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از تمبر یادبود و همچنین کتاب چهار جلدی الصلاه آیت الله العظمی فاضل لنکرانی از مراجع فقید تقلید در سخنانی با بیان اینکه ایشان یکی از مراجع بزرگی که علاوه بر امر سیاست ، تدریس و اجتماع جز موفق ترین علما در امر تالیف بود افزود: آیت الله فاضل در سن 19 سالگی اولین کتاب خود را به نگارش در آورد و در زمان 24 سالگی در زمان حیات  آیت الله بروجردی به عنوان نهایه التقریر به چاپ رساند.
وی بیان کرد: آیت الله فاضل وقتی به یزد تبعید شدند مبادرت به تدریس  کرد که ساواک از این امر ممانعت کرد که ایشان بعد از این ماجرا عنوان کردند که کار مهمی به فکرم رسید که می خواهم آنرا آغاز کنم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت الله فاضل کتاب تفصیل الشریعه فی شرح تحریرالوسیله امام خمینی (ره) را در دوران تبعید در یزد و در کتابخانه فردی به نام وزیری به نگارش در آورد افزود: ایشان فکر کرد بهترین کار برای مطرح کردن شخصیت علمی وفقهی امام شرح کتاب تحریرالوسیله ایشان است تا برای همیشه امام در حوزه ها زنده باشند.

کتاب تفصیل الشریعه بین علمای قم و نجف مقارنه دارد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  با تاکید بر اهمیت علمی کتاب تفصیل الشریعه فی شرح تحریرالوسیله امام خمینی (ره) بیان کرد: این کتاب اولین کتابی است که بین علمای قم و نجف مقارنه دارد وتمام افکارفقهی بزرگان قم مثل امام راحل ، آیت الله بروجردی و آیت الله حائری و بزرگان نجف همانند آیت الله خویی در این کتاب وجود دارد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار  با بیان اینکه این کتاب در 40 سال پیش و در قبل از انقلاب به نگارش در آمد افزود: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی آیت الله فاضل خدمت امام رسید و عنوان کرد که من برای خدمتگزاری به نظام و انقلاب آماده ام  اما اگر مسئولیتی در نظام بر عهده بگیرم ازادامه نگارش تفصیل الشریعه فی شرح تحریرالوسیله باز می مانم  که امام فرمودند که شما به تالیف خود در این زمینه ادامه دهید.

آیت الله فاضل لنکرانی ادامه داد: این کتاب مورد توجه امام راحل و همچنین راجع امروز حوزه است که بخش هایی از این کتاب به عنوان متن درسی در مراکز آموزشی ، علمی و فقهی مرتبط با حوزه تدریس می شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار  اضافه کرد: یکی از کرامات ایشان آن بود که دست نوشته های ایشان دست خوردگی نداشت و برخی از بخش هایی که خود ایشان تدریس می کردند به صورت مفصل تر آمده و بخش هایی نیز در مدت کوتاهی نوشته شد.

ارسال هزار دوره از کتاب تفصیل الشریعه به کتابخانه ها و مراکز علمی

استاد حوزه علمیه قم  با بیان اینکه از وصایای آیتالله فاضل این بود که کتاب تفصیل الشریعه فی شرح تحریرالوسیله امام خمینی (ره) به آسانی در اختیار علما و فضلای حوزه قرار گیرد افزود: بعد از رحلت ایشان هزار دوره از این کتاب به کتابخانه ها و مراکز علمی و حوزوی در کشور ارسال شد تا فضلا بتوانند از آنها استفاده کنند.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٣-١٣٩٠, ١٩:٠١

   

پر مبحث ترین ها