سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به حادثه منا

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩۴, ٢١:١٢    نسخه چاپی    
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت حادثه منا ضمن عرض تسلیت به خانواده های جانباختگان گفت: هیاتی مدیر و مدبر و با تجربه کافی برای اداره حرمین شریفین معین گردد.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت حادثه منا ضمن عرض تسلیت به خانواده های جانباختگان گفت: هیاتی مدیر و مدبر و با تجربه کافی برای اداره حرمین شریفین معین گردد.

به گزارش ایرنا، در این پیام که روز جمعه در پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی منتشر شده آمده است: حادثه دردناک منا جهان اسلام را غرق در عزا ساخت، فاجعه ای که منجر به از دست رفتن و مجروح شدن جمع زیادی از مسلمانان همه کشورها و کشور عزیزمان شد.

پیام ادامه یافته است: چشمها در فراغ خونبار و قلب ها در آتش این مصیبت عظما سوزان است.

در ادامه پیام آیت الله مکارم شیرازی آمده است: اینجانب به تمام مسلمین جهان و به ویژه خانواده هایی که عزیزان خود را از دست داده اند صمیمانه تسلیت عرض می کنم . امیدوارم روح پاک آنها در جوار رحمت الهی با ارواح شهدای کربلا محشور گردد و خداوند به بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مرحمت کنند و آنها را ذخیره یوم المعاد قرار دهد.

در این پیام اضافه شده است: این فاجعه عظیم ایجاب می کند که علمای اسلام از یک سو و سیاستمداران از سوی دیگر در اسرع وقت جلساتی تشکیل دهند و برای اداره حرمین شریفین فکری کنند کسانی که اکنون مسوول هستند عملا ثابت کردند توانایی این کار را ندارند و امکان تکرار این فاجعه در سالهای دیگر مراسم حج را بصورت یک عبادت وحشتناک در آورد و به قداست حج ضربه شدیدی وارد می کند تا افکار عمومی در جهان اسلام آماده است در این باره فکری کنند.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: هیاتی مدیر و مدبر و با تجربه کافی برای اداره حرمین شریفین معین گردد و مانعی ندارد سعودی ها هم جز این هیات باشند. به یقین اگر در این امر کوتاهی شود مسوولیت حوادثی که امکان دارد خدایی ناکرده تکرار شود بر گردن همگان خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش ها 131 ایرانی در حادثه مرگباری که صبح روز پنجشنبه در اثر ازدحام جمعیت در رمی جمرات در منا رخ داد جان خود را از دست دادند.

در این حادثه بیش از یکهزار و 300 نفر کشته و حدود دو هزار نفر زخمی شدند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩۴, ٢١:١٢

   

پر مبحث ترین ها