سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله استادی عنوان کرد:

مشکلات دینی مردم با حرف زدن حل نمی‌شود/ تبلیغ عملی لازم است

الان هم مشکلات دینداری مردم صرفا با حرف زدن درست نمی‌شود و مردم باید روحیه دینداری را در روحانیون، علما و مسئولان و دست اندرکاران ببینند تا به دین گرایش داشته باشند.
امام جمعه قم گفت: مشکلات دینی مردم در نظام اسلامی صرفا با حرف زدن درست نمی‌شود بلکه باید تبلیغ عملی داشت.

آیت الله رضا استادی در گردهمایی ائمه جماعات استان قم که در مسجد عبداللهی برگزار شد، با اشاره به اثربخشی تبلیغ عملی اظهار داشت: در هر زمانی که روحانیت لطمه دیده و نتوانست آن گونه که باید موثر باشد در اثر غفلتهایی بود که خیال می‌کردند صرفا با حرف زدن می‌توان مشکلات را برطرف کرد.

وی اضافه کرد: الان هم مشکلات دینداری مردم صرفا با حرف زدن درست نمی‌شود و مردم باید روحیه دینداری را در روحانیون، علما و مسئولان و دست اندرکاران ببینند تا به دین گرایش داشته باشند.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه علما باید با سکوت و سخنان سنجیده مردم را به دین دعوت کنند، بیان کرد: تقوا، عمل به واجبات، اجتناب از گناهان، خوش رفتاری، امین بودن و ... از جمله صفات نیکویی است که می‌تواند در جذب مردم به دین تاثیر داشته باشند.

آیت الله استادی خطاب به ائمه جماعات گفت: این عمل شماست که می‌تواند مردم را هدایت کند، بنابراین اهتمام بیشتری به تبلیغ عملی اسلام و مکتب اهل بیت (ع) داشته باشید.

وی اضافه کرد: آنچه که می‌تواند مردم را نسبت به نظام اسلامی خوشبین کند عمل ماست، به خصوص کسانی که ادعا می‌کنند انقلابی هستند باید در عمل ثابت کنند.

عضو جامعه مدرسین با ذکر روایتی از امام صادق (ع) اظهار داشت: تبلیغ عملی باید بگونه‌ای باشد که افرادی که به مساجد یا حتی بازار می‌روند مسلمانی را به خوبی لمس کنند.

انقلاب اسلامی بزرگترین تبلیغ مکتب تشیع است

امام جمعه قم تبلیغ دین را مهمترین وظیفه علما دانست و گفت: مکتب تشیع با تبلیغ عالمان دین حفظ شده است.

وی افزود: در زمان ما که تشیع در جهان اسلام و کل جهان مطرح شده، به خاطر تبلیغ بوده است، یعنی انقلابی را که امام خمینی (ره) به پا کردند نوعی تبلیغ مکتب تشیع شده است.

آیت الله استادی با تاکید بر ضرورت جذابیت در تبلیغ دین اظهار داشت: سخنرانی گیرا و جذاب و نوشتن کتاب و مقاله از مهمترین روشهای تبلیغی کارساز است.

امیرالمومنین (ع) معیار حق

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن سالروز میلاد پربرکت امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: رسول خدا (ع)، امام علی، حضرت فاطمه، امام حسن و امام حسین علیهم السلام از محکمات شیعه هستند و نباید در محافل و سخنرانی‌ها برای مردم و ذکر مصیبت‌ها این محکمات را از یاد برد.

وی با اشاره به این فرمایش پیامبر اسلام در مورد امیرالمومنین که فرمودند «علیٌ مع الحق و الحق مع علی یدو‌ها» اظهار داشت: از این جمله گویا‌تر نمی‌توان گفت که در دین هر چه علی بگوید درست است.

آیت الله استادی گفت: این فرمایش پیامبر یکی از مهم‌ترین جملات ایشان درباره امام علی (ع) است که بیش از ۵۰ سند از کتابهای اهل سنت آن را نقل کرده‌اند.

امام جمعه قم تصریح کرد: برخی از بزرگان و علمای عارف ما اشتباهاتی داشتند و نمی‌شود غیر از معصوم و انسانهایی که خود آن بزرگواران معرفی می‌کنند، به افراد دیگر گفت که هر چه بگویند حق است.
telegram 19dey.com
محمد    6 بهمن 1392 19:23
عالی بود ایول واسه توضیهاتتون
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها