سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله اراکی:

اجرای حکم اعدام شیخ نمر خلاف مصلحت مسلمانان است

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به ارسال نامه ای به پادشاهی عربستان گفت: اجرای حکم اعدام شیخ نمر خلاف مصلحت مسلمانان است و مصلحت اندیشان جامعه اسلامی باید نسبت به لغو و جلوگیری از اجرای این حکم اقدام کنند.

آیت الله محسن اراکی با محکوم کردن تائید حکم اعدام شیخ نمر از ارسال نامه ای به پادشاه عربستان در این خصوص خبر داد و اظهار کرد: در این نامه به پادشاه عربستان نوشته و از او درخواست کردم که حکم اعدام شیخ نمر را الغا کند.

او به دیگر محتوای این نامه اشاره کرد و افزود: در نامه مذکور بیان کرده ایم، آنچه شایسته مملکتی مانند عربستان است که بیت امن الهی، مسجدالرسول، مسجدالحرام و اماکن محور وحدت مسلمانان در آن قرار دارد، این است که حاکمان آن سعی در وحدت مسلمین کنند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: در این نامه به پادشاهی عربستان گوشزد کرده ام که اگر این اقدام عملی شود قطعا ضربه ای به وحدت مسلمین خواهد زد و منشا تفرقه خواهد شد و فتنه هایی را به دنبال خواهد داشت.

او تصریح کرد: ما انتظار داریم که پادشاه عربستان، راه حکمت را پیش بگیرد و نسبت به الغای این حکم اقدام کند. بهرحال ما منتظر پاسخ این نامه هستیم.

اراکی با بیان اینکه، این حکم خلاف موازین شرعی، کتاب خدا و سنت رسول و خلاف مصلحت مسلمانان است، ابراز داشت: کسانی که در اندیشه مصلحت جامعه اسلامی هستند قطعا باید نسبت به الغای این حکم و جلوگیری از اجرای آن اقدامات لازم را انجام دهند.

او در پایان وظیفه علما، اندیشمندان و نخبگان عالم اسلام را تلاش در الغای حکم در درجه اول و جلوگیری از اجرای آن دانست و خاطرنشان کرد: علمای جهان اسلام و کشورهای اسلامی پس از الغای حکم باید تلاش کنند که چنین اقداماتی اجرا نشود.

منبع: شفقنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩۴, ٠٩:٢٩

   

پر مبحث ترین ها