سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله هاشمی شاهرودی: تبریک پادشاه عربستان به عاملان جنایت نیجریه شرم آور است

بیداری و هوشیاری امت اسلامی و علمای شیعه و سنی و ایستادگی و مقاومت و مقابله موثر همه ارکان نظام اسلامی و ارگان ها و سازمان های مسئول در برابر این فتنه لازم است.


 نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: ائتلاف عربستان با آمریکا و نظام سلطه، مصداق بارز تولی کفار است و تبریک پادشاه عربستان به عاملان جنایت نیجریه خفت بار و شرم آور است.


به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی روز شنبه در درس خارج فقه خود با اشاره به فزونی معنادار جنایاتی که بر جهان اسلام روا می شود، گفت: حمله و کشتار شیعیان بی گناه نیجریه در کشوری که قریب به 15 میلیون نفر شیعه در آن زندگی می کنند و حکومت به ظاهر مسلمان بر آن حاکمیت دارد، یکی از نمونه های دردآور این جنایت های شکننده بر پیکر اسلام است.
وی افزود: در کشوری که بوکوحرام انسان های بی گناه را می کشد و زن و کودک را به بردگی می برد و هیج اقدام موثری با آن صورت نمی گیرد و در کشوری که ادیان دیگر در انجام فرائض و شعائر دینی خود آزاد شمرده می شوند، اما نزیک به 15 میلیون مسلمان شیعه در کشور اسلامی به جرم تشیع بدون آنکه فعالیت نظامی و یا امنیتی بر ضد انسان های بی گناه انجام داده باشند و فقط به جرم دیدگاه انقلابی یا اقامه شعائر مذهبی و مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) و یا تظاهرات بر علیه رژیم خبیث اسراییل، با خشونت مواجه می شوند و به خاک و خون کشیده می شوند و رهبر و عالم بزرگوار آنها علامه زکزاکی مورد هتک حرمت قرار می گیرد.
وی برخورد دوگانه غرب و مزدوران آنها در منطقه را با مقوله تروریسم، یکی از آشکارترین مصادیق تزویر و دروغ دانست و نسبت به حرکت شوم و کاذب ائتلاف ضد تروریسم که به بهانه مقابله با تروریسم و تحت پوشش این عنوان موجه، به تقویت تروریسم و تکفیر در منطقه و حذف جریان های مردمی و پیشبرد اهداف کثیف صهیونیزم در جهان اسلام و منطقه می پردازد؛ هشدار داد.
آیت الله هاشمی شاهرودی، این دست جنایت های غیرانسانی را کاشف از یک فتنه تمام عیار و گسترده بر ضداسلام و مسلمانان ارزیابی کرد که با مرکزیت آل سعود، سیاست های شوم نظام سلطه و صهیونیزم بین المللی را در منطقه و جهان اسلام دنبال می کند.
استاد حوزه علمیه، فعالیت های تروریستی و قتل زن و کودک و غیرنظامیان در یمن و بحرین و سوریه و عراق را تکه های دیگر این نقشه شیطانی برشمرد و گفت: به بهانه مبارزه با تروریسم و با رهبری آمریکا و اسراییل و زیر پوشش عنوان اتئلاف ضد تروریسم، طرح تولید و تکثیر جریان های تروریستی و خطرناک را در جهان اسلام محقق می سازد.
وی، با یادآوری توفیقات چشمگیر انقلاب اسلامی در جلب توجه دل های همه مسلمانان و انسان های آزاده به خود و شکل گیری بیداری اسلامی در امت بزرگ اسلام به ویژه محوریت و قیادت معنوی امام راحل(ره) بر جهان اسلام و قلب های همه مسلمانان، تهدید و ترور و کشتار و جنایت های اخیر را، واکنش نظام سلطه و آمریکا و اسراییل و مزدوران منطقه ای آنها، به توسعه نگاه انقلابی برآمده از اسلام ناب دانست.
رییس سابق قوه قضاییه، با مقایسه فتنه تکفیر با خوارج صدر اسلام و ریشه کنی خوارج به دست امیرالمؤمنین(ع) گفت: بیداری و هوشیاری امت اسلامی و علمای شیعه و سنی و ایستادگی و مقاومت و مقابله موثر همه ارکان نظام اسلامی و ارگان ها و سازمان های مسئول در برابر این فتنه لازم است.
آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به عنصر ولایت به شکل عام و ولایت فقیه به طور خاص در فقه شیعی و اعتقاد به ظهور امام عصر(عج) در اندیشه شیعی، عدم شکل گیری جریان های افراطی و تکفیری در بستر تفکر شیعی را ناشی از این عنصر مترقی ارزیابی کرد و خلاء اندیشه سیاسی مبتنی بر حاکمیت دینی در دنیای اسلام را راه نفوذ چنین تفکرهای افراطی و خبیثی دانست که علما و اندیشمندان اسلامی، باید به مقابله با این نفوذ خطرناک بپردازند.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان، هفته وحدت را موقعیت خوبی برای اتحاد امت اسلامی و علمای شیعه و سنی برای دفع فتنه تکفیر و تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی، ارزیابی نمود و اقدام های عملی و مؤثر را در این عرصه خواستار شد.
طی روزهای گذشته جامعه مسلمانان شیعه نیجریه هدف حملات متعدد ارتش این کشور قرار داشته است.
ارتش نیجریه اخیرا با حمله به یک حسینیه شیعیان و خانه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جامعه شیعیان این کشور در شهر زاریا در ایالت کادونا، صدها تن را قتل عام کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩۴, ٢٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها