سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

10 درصد روحانیان در استخدام دستگاه های اجرایی هستند

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩۴, ١٧:٢٣    نسخه چاپی    
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گفت: 10 درصد روحانیان کشور در دستگاه های اجرایی و ارگانها استخدام هستند و از مزایای کارمندی بهره می برند.


حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی در نشستی با مدیران شهرستان کاشان اظهار داشت: مابقی روحانیان به تحصیل و تبلیغ اشتغال دارند و درآمد آنها تنها شهریه از مراجع است.
وی افزود: مجموع درآمد یک طلبه ای که درس خارج می خواند حدود 500 هزار تومان می شود و این بخش از طلاب هستند که مورد حمایت مرکز خدمات قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه امروز وهابیت و فرقه های انحرافی بسیج شده اند که با شیعه مخالفت و دشمنی کنند، خاطرنشان کرد: دستگاه هایی که با مرکز خدمات همکاری می کنند در واقع به طلاب و روحانیانی خدمت می کنند که در امنیت جامعه نقش دارند.
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور،زهد در دنیا و دوری از تشریفات را از ویژگی های مهم طلبگی بیان کرد و گفت: اما حداقل زندگی طلبگی باید تامین شود.
وی همچنین طلاب و روحانیان را سربازان امام زمان (عج) خواند و افزود: خدمت به آنها خدمت به حضرت صاحب الزمان (عج) است و مورد عنایت آن حضرت خواهد بود.


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ربانی اظهار داشت: نقش حوزه علمیه در جامعه یک نقش اساسی است و اگر امروز بخواهیم مقابل استکبار بایستیم نیازمند تقویت ایمان مردم هستیم که آن هم در گرو روحانیت است.
وی با اشاره به تاثیرگذاری یک عالم دینی در یک منطقه، یادآور شد: در هر منطقه ای که یک عالم دینی وجود داشته باشد ارزش های اسلامی و انسانی را در آن منطقه گسترش می دهد و آن جامعه از سلامت نسبی برخوردار خواهد شد.
حجت الاسلام ربانی اظهار داشت: استقلال کشور ما در گرو هویت دینی ماست و ایمان مردم بود که موجب شد مردم در جنگ تحمیلی از تمامیت ارضی ایران اسلامی دفاع کنند.
وی با بیان اینکه در سایه تقویت دین و ایمان مردم، آمار جرائم در هر منطقه ای کاهش می یابد، گفت: براساس آمارهای رسمی ارائه شده در ماه رمضان، محرم و صفر، جرائم در جامعه کاهش می یابد که این نشان از تاثیر دین است.
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور همچنین با اشاره به تاریخچه تاسیس این مرکز تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سال70 دستور تاسیس مرکز خدمات را صادر نمودند تا حداقل های حقوق روحانیان تامین شود.


سرپرست فرمانداری کاشان نیز در این نشست گفت: با شرایط امروز منطقه، نیاز به وحدت، بیش از پیش احساس می شود و حضرت امام راحل با درایتی که داشتند نیاز جامعه را پیش بینی کردند و اقدام به معرفی هفته وحدت نمودند.
حمیدرضا مومنیان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای دو وجه قانون اساسی و ولایت فقیه است، اظهار داشت: ولایت فقیه هم وجه افتراق و هم وجه امتیاز ماست و نقطه برجسته نظام است که ضرورتش را امروز در جهان اسلام احساس می کنیم.
وی افزود: اکنون در این گلستان آتش نمرودی که منطقه را فراگرفته است ایران در آرامش قرار دارد و نقش رهبری و ولایت فقیه را احساس می کنیم.
وی با اشاره به ضرورت روشنگری مبانی اسلام در جمهوری اسلامی گفت: تعمق آموزه های دین مبین اسلام و دوری از برداشت غیرکارشناسی از اسلام که مصیبت های فراوانی را به وجود می آورد، از نیازهای امروز جامعه ماست.
در این نشست شهردار کاشان نیز گفت: تبلیغ علوم دینی و پاسخ به شبهات از نیازهای اساسی امروز جامعه است.
سید محمد ناظم رضوی تاکید کرد: تبلیغ و ترویج علوم دینی از مسائلی است که نیاز است حوزه های علمیه به آن بپردازند.
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور و جمعی از مسئولان این مرکز همچنین با سه نفر از معمرین منطقه کاشان دیدار و گفت وگو کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩۴, ١٧:٢٣

   

پر مبحث ترین ها