سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله‌مکارم: روحانیون به موطن خود بازگردند

بروز شده : ۴-١١-١٣٩۴, ٢٣:۴٨    نسخه چاپی    
باید طلاب و روحانیونی که از قم به مناطق مختلف کشور هجرت می‌کنند و یا کسانی که در طرح هجرت هستند، حمایت شوند تا دیگران نیز برای هجرت از قم ترغیب شوند.به گزارش «حوزه»، حضرت آیت‌الله‌ مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ضمن تقدیر از فعالیت‌های این مرکز بیان کردند: کارهای شما در مرکز خدمات مفید و مؤثر بوده و موجب پیشرفت حوزه شده‌ است.

ایشان خواستار اطلاع‌رسانی خدمات مرکز شدند و افزودند: نیاز است که سالانه گزارش مکتوبی به صورت خلاصه از خدمات مرکز تهیه شود تا مسئولین از خدماتی که این مرکز انجام می‌دهد اطلاع داشته باشند.

معظم له تمرکز طلاب در شهر قم را نامناسب عنوان کردند و گفتند: شهرهای مختلف کشور از کمبود روحانی رنج می‌برند و باید راهکارهایی اندیشیده شود تا طلاب و روحانیون به موطن خود بازگردند.

ایشان با بیان این که نباید کاری کنیم که طلاب و روحانیون در قم ماندگار شوند تصریح کردند: باید طلاب و روحانیونی که از قم به مناطق مختلف کشور هجرت می‌کنند و یا کسانی که در طرح هجرت هستند حمایت شوند تا طلاب دیگر نیز برای هجرت از قم ترغیب شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی به طرح جامع مسکن مرکز خدمات اشاره کردند و ادامه دادند: درست نیست که مسکن وسیله‌ای شود که طلاب در شهر قم ماندگار شوند، بلکه باید مسکن را به صورت موقتی در اختیار طلاب قرار دهیم تا پس از پایان درس به موطن خود بازگردند.

ایشان با اشاره به اینکه نبود روحانی در بسیاری از روستاها بسیار ناراحت کننده است تصریح کردند: مسئولین و بزرگان حوزه باید مشکلات حوزه را در نظر بگیرند و برای حل آنها چاره اندیشی کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩۴, ٢٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها