سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پيام مفتی سوريه به آيت الله مكارم شيرازی

در عقل و روح ما آن همت والای حضرتعالی که در آن آیات محبت و بخشش است و نوری که از روح شما ساطع می‌شود باقی خواهد ماند.

 احمد بدرالدین حسون مفتی کل جمهوری عربی سوریه چندی پیش در سفری که به ایران داشت دیداری مهم با آیت‌الله مکارم‌شیرازی در شهر مقدس قم انجام داد و بعد از بازگشت به سوریه به صورت رسمی پیامی را برای این مرجع تقلید ارسال کرد.

 

متن این پیام به شرح ذیل است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
 
حضرت آیت‌الله شیخ مکارم شیرازی(أیده الله بجنده و بارک للامة فی عمره)
 
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
 
اوقاتی خوش مالامال از نسیم‌های عطرآگین و جلوه‌های ایمانی زلال و روشن را در شهر مقدس قم، در محضر سایه مقام مبارک حضرتعالی و دانشگاه جامع شما که هر خیری را در بر می‌گیرد و مسجد نورانیتان، و سخنان شما که در دل نور امید و رجا را روشن ساخت از نزدیک لمس کردم که موجب سعادت اینجانب است. ان کلمة الله هی العلیا دائماً و ابداً، و کلمة الذین کفروا هی السفلی الی أن یرث الله الأرض ومن علیها.
 
حضرت معظم له؛
 
در عقل و روح ما آن همت والای حضرتعالی که در آن آیات محبت و بخشش است و نوری که از روح شما ساطع می‌شود باقی خواهد ماند، کما اینکه معارف الهی و علوم شرعی و حقایق ایمانی حضرتعالی که باعث هدایت طلبه‌های راستین علم به سمت و سوی اقتدا به سیره شماست، و مناره‌های آن معراجی برای همه رهروان این مسیر است باعث پایبندی، استقامت، اعتقاد و چنگ زدن به قرآن کریم در زمینه‌های اعتقادی، ایمانی، و دنبال کردن رهنمودهای این کتاب الهی، و همچنین گام برداشتن در مسیر پیامبر مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان أسوه، و الگوی اخلاقی و رفتاری، و همچنین وفاداری و محبت و فرمانبرداری از آل بیت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌شود.
 
خداوند به نیابت از ما و اسلام به شما پاداش خوب عطا بفرماید، و عمر مطهر جنابعالی را برای امت پر برکت دارد تا اینکه راهنما و نور هدایتی باشید برای رهروان.
 
خداوند متعال را می‌خوانم که فرزندانتان را حفظ بدارد و آنها را روشنی چشم شما و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) قرار دهد، و ما را در هر جایگاهی که باعث افتخار اسلام و مسلمین است و باعث وحدت کلمه آنها و جمع شدن صفوفشان و نزدیک شدن دل‌های آنها به هم می‌شود در کنار مقام والا و گرامیتان قرار دهد.
 
انه سمیع مجیب الدعاء

 

منبع: ميزان
 
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩۴, ١١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها