سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیةالله سبحانی:بااین تعطیلیها به جایی نمی رسیم

آیت‌الله سبحانی گفت: اگر بخواهیم به هر بهانه‌ای حوزه را تعطیل کنیم، با این درس، به جایی نمی رسیم.

 

به گزارش ایسنا، آیت الله سبحانی صبح امروز در پایان آخرین درس فقه اصول خود در سال ۹۴ که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: انسان در زندگی، فرصت هایی به دست می آورد که همچون نسیم است.

وی افزود: اگر کسی این فرصت های نیک را از دست بدهد مغبون می شود و حضرت پیامبر(ص) ما را به قدرشناسی این فرصت ها دعوت کرده اند.

این مرجع تقلید بیان کرد: نماز شب، زیارت امام حسین(ع)، دستگیری از فقرا و ... به نوعی همان نسیم خوش است؛ از جمله این نسیم های خوش و نعمت های گرانبها برای طلاب، درس خواندن است.

وی اظهار کرد: هزینه های بسیاری در حوزه های علمیه انجام می شود که همه برای آن است که طلاب بیشتر درس بخوانند؛ همه این هزینه ها از به خاطر این است که درس برای طلاب، به عنوان مهمترین مساله مطرح باشد و مابقی فعالیت ها در اولویت بعدی قرار بگیرد.

سبحانی با ابراز تاسف از تعطیلی برخی از مدارس از هفته گذشته به بهانه عید نوروز گفت: حفظ علم در واقع حفظ کیان شیعه است؛ در زمان پهلوی آیت الله العظمی گلپایگانی در مسجد اعظم درس را در روز عید آغاز کردند و با این شرایط حوزه را حفظ کردند؛ اگر بخواهیم با هر بهانه ای حوزه را تعطیل کنیم با این درس، به جایی نمی رسیم.

ایشان در پایان افزود: درس ما هفته آینده تعطیل است و روز هفتم فروردین، این بحث در مسجد اعظم برقرار خواهد بود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩۴, ١٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها