سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم شیرازی:

دولت به دنبال تحقق برجام اخلاقی هم باشد

یکی از مراجع تقلید گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم كه به دنبال تحقق برجام اخلاقی در كشور هم باشید.

 آیت‌الله العظمی ناصر مكارم شیرازی در دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهری قم، ضمن تبریك سال جدید و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، مشكلات و بدهی‌های شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به سخنان شهردار قم در خصوص سود بانكی بدهی‌های شهرداری گفت: سود بانكی شرعاً و عرفا جایز نیست و بانك‌ها نباید از بدهی‌ها سود بگیرند.

وی با تاكید بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات و برنامه‌های شهرداری خاطرنشان كرد: خوب است كه اقدامات سال ۹۴ شهرداری و كارهایی كه برای سال ۹۵ در دست اقدام است فهرست وار در رسانه‌های گروهی و رسانه ملی منتشر شود.

این مرجع تقلید تصریح كرد: مردم و علما باید بدانند چه اقداماتی در شهر صورت می‌گیرد و چه كارهایی قرار است انجام شود و چه كارهایی در مرحله مطالعه قرار دارد كه این گزارش‌ها خوشحالی مردم و علما را در پی دارد.

وی لزوم فرهنگ سازی و آگاه‌سازی مردم در خصوص اقدامات شهری و علل دریافت عوارض و هزینه‌های خدماتی خاطرنشان كرد: شهرداری همانطور كه به مسائل بهسازی شهری و عمرانی توجه می‌كند باید به دنبال اقدامات فرهنگی و بهسازی روحی در شهر نیز باشد.

آیت‌الله مكارم شیرازی با اشاره به تماس تلفنی رئیس جمهور برای تبریك سال جدید، گفت: در تماس تلفنی با رئیس جمهور به ایشان گفتم كه به دنبال تحقق برجام اخلاقی در كشور هم باشید.

وی تصریح كرد: شخصی كه قاچاق می‌كند، رانت می‌خورد و اختلاس می‌كند برای كشور مشكل ایجاد می‌كند و باید این مسائل نیز در كشور حل شود.

این مرجع تقلید با تاكید بر توسعه اقدامات فرهنگی در شهر قم بیان كرد: در تهران نیز اقداماتی در بخش‌های فرهنگی صورت می‌گیرد و در شهر قم نیز باید بسترهایی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی ایجاد شود.

ساخت و سازهای بی‌رویه نظارت شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود لزوم نظارت بر ساخت و سازهای بی رویه در شهر را مورد تاكید قرار داد و افزود: اینكه در كوچه‌های كم عرض ساختمان‌های بلندمرتبه ساخته می‌شود و در بسیاری از موارد پاركینگ‌ها پس از تأیید شهرداری تغییر كاربری داده می‌شود باید نظارت شود.

آیت الله مكارم شیرازی با تأکید بر لزوم مراقبت از روند ساخت و ساز به اندازه استعداد هر منطقه، تصریح كرد: در امور ساخت و ساز در شهر باید نسبت به دورزدن قوانین و مقررات شهری جلوگیری شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۵, ٠٩:٣۶

   

پر مبحث ترین ها