سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی:

موج اسلام‌خواهی همه دنیا را فرا گرفته است

با وجود ترفندها و نقشه‌های دشمنان برای جلوگیری از رشد اسلام‌خواهی در جهان، امروز گرایش به این دین مقدس زیاد شده و موج اسلام خواهی همه جا را فراگرفته است.
مرجع تقلید شیعیان گرایش مردم جهان به اسلام‌خواهی را روزافزون توصیف کرد و لزوم ترویج آموزه‌های اهل بیت(ع) در چنین موقعیت برجسته را خواستار شد.

آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیر مرکز اسلامی هامبورگ آلمان، با اشاره به جامعیت مبانی دین مبین اسلام، اظهار داشت: به فضل خدا امروز اسلام در کشورهای مختلف طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

وی با اشاره به موج اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی غرب و دشمنان، تاکید کرد: با وجود ترفندها و نقشه‌های دشمنان برای جلوگیری از رشد اسلام‌خواهی در جهان، امروز گرایش به این دین مقدس زیاد شده و موج اسلام خواهی همه جا را فراگرفته است.

مرجع تقلید شیعیان این فرصت را فرصتی طلایی برای نشر معارف اهل بیت(ع) توصیف کرد و گفت: باید از این فرصت پیش آمده به خوبی بهره گرفت و مبانی غنی و جامع دین مبین اسلام را به دنیای تشنه معارف اهل بیت(ع) عرضه کرد.

وی افزود: در این عرصه می‌توان بسیار کار کرد و ما به هر میزان در این راستا فعالیت و تبلیغ کنیم بازهم کم است و باید با همت و تلاش اسلام را به دنیا برسانیم.

ریشه اسلام‌ستیزی در رفتارهای القاعده، وهابیون و طالبان است

آیت‌الله صافی گلپایگانی با انتقاد از وهابیون تندرو، القاعده و طالبان که با تمسک به اقدامات خشن و دور از عقل و منطق موجب بدنامی اسلام و مسلمانان شده‌اند، اظهار داشت: ریشه اسلام‌ستیزی رفتاری است که از سوی این گروه‌ها انجام شد.

وی ادامه داد: اسلام دین رحمت و رأفت است و خشنونت در اسلام جایی ندارد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: البته این مسائل دلیل نمی‌شود که ما رسالت خود را به درستی انجام ندهیم و باید با تمام توان در راستای نشر معارف اهل بیت(ع) بکوشیم و وظیفه دینی و اسلامی خود را انجام دهیم.

وی بیان داشت: مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی تاکید می‌کردند که ما باید احکام اسلام را به دنیا برسانیم و با توجه به شرایط و بسترهایی که امروز فراهم شده است، باید در راستای تحقق این امر مهم تلاش کنیم.

وی افزود: به فضل الهی در حال حاضر در اروپا اسلام ناشناخته نیست و مسلمانان بسیاری زندگی می‌کنند و گرایش به اسلام زیاد شده است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: الان انگلستان پر از الله اکبر شده است، در سایر کشورهای اروپایی نیز وضعیت با کم و زیاد این گونه است.

وی با بیان توصیه‌هایی به مدیر مرکز اسلامی هامبورگ، برای دست اندرکاران این مرکز اسلامی آرزوی توفیق کرد و افزود: امیدوارم در کارتان موفق باشید و بتوانید اسلام ناب را به دنیا عرضه کنید و مبانی دینی را در آنجا گسترش دهید.

اسلام را همانطوری که هست معرفی کنید

این مرجع تقلید تصریح کرد: اسلام را همانطور که هست به مردم دنیا معرفی کنیم؛ اسلام دین رأفت و مهربانی و جامع سعادت دنیا و آخرت است و کسانی که امروز چهره تابناک اسلام را در جهان به چهره‌ی خشونت و ترور و سخت‌گیری تغییر دادند،‌ به اسلام و مسلمین خیانت کردند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه مسلمانان باید به هویت دینی و اسلامی خود افتخار کنند، ابراز داشت: مسلمانان باید بدانند که عزت و عظمت آنان در گرو همین اصل است.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام  رمضانی، مدیر و امام جماعت مرکز اسلامی هامبورگ گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مرکز را خدمت معظم له ارائه نمود.

مدیر مرکز اسلامی هامبورگ با تشریح وضعیت مسلمانان در اروپا و گرایش و تمایل مردم به احکام و معارف اسلام اضافه کرد: در ایام اعتکاف ماه رجب نیز صدها نفر از مردم از راه‌های دور و نزدیک به این مرکز آمدند و روزهای بسیار طولانی این ایام را به روزه‌داری و دعا و مناجات سپری کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٠, ١٨:١۵

   

پر مبحث ترین ها