سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به صورت جداگانه صورت گرفت؛

دیدار آیات واعظ طبسی و علم الهدی با حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

 تولیت آستان مقدس امام علی بن موسی الرضا (ع) و امام جمعه مشهد در دیدارهای جداگانه ای با حضرت آیت الله صافی گپایگانی ملاقات کردند.


به گزارش رسا، تولیت آستان مقدس امام علی بن موسی الرضا (ع) و امام جمعه مشهد در دیدارهای جداگانه ای با حضرت آیت الله صافی گپایگانی ملاقات کردند.

آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس حضرت امام رضا علیه السلام صبح امروز شنبه 25/4/1390 با حضور در محل اقامت حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صمیمی، آیت الله واعظ طبسی ضمن خیر مقدم و خوش‌آمد به حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، برای وی در طول اقامت در مشهد مقدس آرزوی توفیقات و استفاده از معنویات آستان قدس رضوی را مسئلت نمود.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی نیز با تبریک عید سعید میلاد حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنا فداه اظهار داشت: آستان حضرت ثامن الائمه علیه‌السلام، پایگاه بزرگ معنوی جهان اسلام است که مسلمانان آن را قبله آمال و آرزوهای خود می‌دانند و بحمدالله مردم به آن توجه خاصی دارند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از پیشرفت‌های بزرگی که در بنای مقدس آستان قدس رضوی حاصل شده است، خطاب به آیت الله واعظ طبسی گفت: همت والا و اخلاص جنابعالی در توسعه حرم مطهر و صحن‌های متبرکه، کاملاً مشهود است.

این مرجع تقلید در پایان برای افزایش توفیقات آیت الله واعظ طبسی و همه خدمتگزاران به این درگاه مقدس دعا کرد.

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد نیز در دیدار جداگانه ای، صبح امروز با حضور در محل اقامت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در مشهد مقدس با وی ملاقات کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی این مرجع تقلید، آیت الله علم الهدی در این دیدار ضمن خیر مقدم و خو‌ش‌آمدگویی، گزارش کوتاهی از وضعیت شهر مشهد مقدس و حوزه علمیه این شهر، ارائه نمود.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی ‌نیز ضمن تأکید بر لزوم حفظ و نگهداری چهره‌ی مذهبی شهر مقدس مشهد با تاکید بر برخی موارد، از فعالیت‌ها و مواضع آیت الله علم الهدی تقدیر کرد.

وی در سخنان خود نسبت به فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر و نظارت همگانی مردم در اجرای احکام شرعی و حفظ حجاب و عفاف اسلامی در شهر مقدس مشهد که افتخار مجاورت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه را دارد، تاکید نمود.

گفتنی است حضرت آیت الله صافی گلپایگانی همزمان با تعطیلات تابستانی حوزه های علمیه، مدتی است که در مشهد حضور یافته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩٠, ٠٣:٠۶

   

پر مبحث ترین ها