سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

نبود جایگزین برای علمای فقید فاجعه است

19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: متأسفانه بعد از فوت علمای بزرگ در شهری جایگزینی برای آن عالم وجود ندارد و این یک فاجعه است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار با جمعی از مربیان عقیدتی سیاسی سپاه و تعدادی از دانشجویان دانشکده عقیدتی سیاسی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از موضوعات بسیار مهم در اسلام است و عمل به این فریضه مهم و باارزش در بقای اسلام بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه طلبگی از شغل‌های بسیار مقدس و با ارزش در اسلام و ادامه دهنده شغل انبیا است، عنوان کرد: طلبه باید بسیار مطالعه داشته باشد و سعی کند فقیه شود زیرا یک فقیه می‌تواند در جامعه تأثیرگذار باشد.

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: متأسفانه بعد از فوت علمای بزرگ در شهری جایگزینی برای آن عالم وجود ندارد و این یک فاجعه است.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: این مر در همه استان‌ها وجود دارد و اینکه چرا حوزه علمیه نمی‌تواند فقیه تربیت کند مشکل بزرگ و فاجعه است.

وی با اشاره به اینکه باسواد شدن کار محالی نیست و به همت بلند و جدیت نیاز دارد، بیان داشت: باید سعی شود خلأها رفع شود تا عرصه علم و علما همواره برقرار باشد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: طلاب باید سعی کنند گوینده و نویسنده باشند و این به ادبیات غنی نیاز دارد و لازم است مهارت و تخصص‌های مورد نیاز در این باره را به دست آورند.

وی اظهار کرد: شغل طلبگی می‌طلبد آنچه را آموخته به مردم بیان کند و همچنین آموخته‌های خود را بنویسد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۵, ١٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها