سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی مطرح کرد

اختلاف میان شیعیان عراق نگران‌کننده است

19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان اختلاف میان شیعیان عراق نگران‌کننده دانست.

 

 

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار جمعی از علمای عراق طی سخنانی که به زبان عربی بیان شد، با اشاره به اینکه علمای عراق رسالت بزرگی را در این دوران بر عهده دارند بیان داشت: ما از اختلاف شما ناراحت و از وحدتان خوشحال می‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه بیایید به قرآن بازگردیم تا ببینیم چه چیزی درباره وحدت می‌گوید، گفت: خداوند مخالفان را به عذاب وعده داده است و اختلاف به معنای زلزله و صاعقه و شاید بیشتر باشد و با شرک برابری می‌کند.

استاد برجسته حوزه در ادامه با اشاره به اینکه به برکت افکار و توجیه‌های شما وحدت در عراق در همه قشر‌ها حاکم است، افزود: رسالت شما در زمینه دعوت به وحدت سنگین است.

وی با اشاره به اینکه به برکت بسیج مردمی و فعالیت‌های علما دشمن در حال شکست قرار گرفته است، گفت: عراق دارای ارتش بزرگ و علمای عالم به وظیفه است و به برکت مجاهدت‌های علما شاهدخروج دشمن از عراق هستیم.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: انسان می‌تواند وعده دهد ولی به وعده خود عمل نکند که ناشی از جهل و یا عجز است اما خداوند توانا به همه چیز است و وعده خدا عملی است.

وی با تأکید بر اینکه آینده عراق روشن است و این به وحدت نیاز دارد، ابراز داشت: متأسفانه اختلاف میان شیعه وجود دارد که نگران کننده است چرا باید بین شیعیان اختلاف باشد؟

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۵, ١٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها