سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو شورای عالی حوزه‌:

ادعای ماموریت از سوی امام زمان(عج) دروغ است

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩۵, ٢٣:٠٩    نسخه چاپی    
19 دی: عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: طبق روایات قطعی هر کس بخواهد پیش‌گویی ظهور کند و هر کس ادعای مأموریت از طرف امام زمان(عج) را داشته باشد دروغگو است.

آیت الله سید محمد غروی در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه اصل اعتقاد به مهدویت امری دینی و مذهبی است، اظهار داشت: اعتقاد به اینکه حضرت ولی عصر(عج) در یک زمان ظهور می‌کنند و دنیا را سرشار از عدل و داد می‌سازند مورد اتفاق شیعه و سنی است با این تفاوت که شیعیان بر اساس روایات مستند باور دارند که فرزند امام حسن عسکری(ع) پس از غیبت طولانی ظهور می‌کنند اما برخی از اهل سنت اعتقاد دارند که حضرت در آینده متولد می‌شوند.

وی گفت: در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) برخی از افراد به دلیل هواهای نفسانی و تخیلات به دنبال جریان‌های انحرافی پیش می‌روند که این جریان فاسد در تمام ادیان الهی بوده و در اسلام نیز شکل گرفته است و آفت مهدویت محسوب می‌شود.

این استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: طبق روایات قطعی هر کس بخواهد پیش‌گویی ظهور کند و هر کس ادعای مأموریت از طرف امام زمان(عج) را داشته باشد دروغگو است.

وی گفت: داعش و تکفیری‌ها آفتی برای اصل اسلام و اصل دیانت هستند و چهره اسلام را خراب می‌سازند و خودسری هایی که به عنوان اسلام دارند خطر برای این دین بزرگ محسوب می‌شود و گرایش عمومی به اسلام را با خطر مواجه می‌سازند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩۵, ٢٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها