سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جامعه المصطفی العالمیه:

سیستم آموزشی عربستان تفکر تکفیری را به جهان صادر می‌کند

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩۵, ١٨:۴١    نسخه چاپی    
19 دی: رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: در کتاب‌های مدرسه و دانشگاه عربستان سعودی تفکر وهابیت و تکفیری ترویج و به جهان صادر می‌شود.

آیت الله علیرضا اعرافی در همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان علمی تخصصی تربیت که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بین ۴۰ تا ۶۰ درصد انتظارات را برآورده کرده است، اظهار داشت: این سند در حقیقت توانمندی حوزه و دانشگاه در عرصه تربیت بوده و متأسفانه با وجود اینکه بعد از انقلاب تئوری پردازی‌های خوبی در عرصه‌های مختلف داشته‌ایم اما در این زمینه کار زیادی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در ۸ فصل راهبردهای کلی و دورنمایی از حرکت آموزش و پرورش کشور را به تصویر کشیده است، بیان داشت: مبنای این سند بر اساس اسلام ناب و اسلام اجتهادی است که نظام علمی کشور باید بر این اساس استوار باشد.

امام جمعه قم، ادامه داد: نگاه سند تحول بنیادین به تربیت بر اساس یک تفسیر جدید از علم است که متفاوت با تفسیر علم از جهان غرب است.

وی با بیان اینکه امروز جریان بی منطقی که در سیستم آموزشی عربستان وجود دارد جهان را به آشوب کشیده است، بیان داشت: در کتاب‌های مدرسه و دانشگاه عربستان سعودی تفکر وهابیت ترویج داده می‌شود و به جهان پمپاژ می‌شود.

وی ابراز داشت: این در حالی است که در متون درسی و دانشگاهی ایران هیچ‌گاه اختلاف‌افکنی‌های دینی، قومی و قبیله‌ای را شاهد نبودیم و دیگران را به جنگ دعوت نکرده‌ایم.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: به مهمانان و مسئولان کشورهای خارجی گفته‌ایم که متون درسی ایران و عربستان را با هم مقایسه کنید که در این صورت خواهید فهمید که تفکر تروریستی و تکفیری از دل متون درسی کدام کشور بیرون می‌آید و به سایر مناطق کشیده می‌شود.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩۵, ١٨:۴١

   

پر مبحث ترین ها