سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت وگو با ۱۹دی:

مسئولان ساکت، شریک جرم فساد هستند

تا فساد جمعدنشود و سران سه قوه کلام هست ماده ای رهبری را عملی نکنند مبارزه با فساد شکل نمی گیرد.

فاطمه محمدی
۱۹دی: امیر خجسته نائب رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و رییس مجمع نمایندگان همدان در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی پرده از منشاء بسیاری از فسادها برداشت و از سران سه قوه خواست که فرمان هشت ماده ای رهبر انقلاب را اجرایی کنند؛ وی همچنین در اعتراض مفاسد اقتصادی و موسساتی که مانند قارچ رشد کرده اند و تضمینی در برابر سرمایه های مردم ندارند به انتقاد پرداخت؛ مشروح این گفت وگو را در ادامه می خوانید:
درباره سودجویی های برخی مسئولان چه نظری دارید؟
مسئولان کشور ما وارث ۲۴۰ هزار شهید، ۹۰۰ هزار جانباز و ۵۴ هزار آزاده هستند؛ من نزدیک ۹ سال در زندان های بغداد شاهد بودم که جوانان ما زیرشکنجه با خون خود می نوشتند احبک یا خمینی(ره) امروز نباید مسئولان ما کاسب شوند.
زمانی که مسئولان کاسب شوند و از مفسدان اقتصادی دفاع کنند پایه های نظام مانند موریانه خورده و سست می شود.
تا فساد جمع نشود و سران سه قوه کلام هشت ماده ای رهبری را عملی نکنند مبارزه با فساد شکل نمی گیرد.
سران سه قوه، دولتیان و مجلسیان باید باورکنند که همیشه نیستند و حالا که هستند منافع خود را کنار بگذارند و خود را پاک کنند؛ باید به فکر مردم و نظام باشیم که پس از ۱۴۰۰ سال با سختی های فراوان به دست ما رسیده است.
به هیچ کس از فاسدان گروه های سیاسی رحم نخواهم کرد
یکی از عواملی که باعث شده مقابله جدی با فساد نباشد مسائل جناحی است؛ در سه دهه اخیر دو جناح اصلی در برابر فساد افراد در جناح خود سکوت و پنهان کاری می کنند اما اگر در جناح مقابل این مساله پیش آید سر وصدا راه می اندازند بخشی از این نگاه های جناحی در مجلس هم رشد و در جامعه گسترش پیدا می کند به نظر شما نباید این اقدام اصلاح شود؟
ما در کشور حزب نداریم مجموعه ای دور هم جمع شدند و زمانی که منافع شان به خطر می افتد صدایشان بلند می شود امام راحل فرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است نه حفظ جناح و منافع؛ ولله سر این قضایا دل ما از دست برخی مسئولان خون است.
من درهیچ جناح و گروهی نیستم لذا به هیچ کس از هر جناح و گروه سیاسی رحم نخواهم کرد همه باید زیر چتر ولایت خدمت کنند این بازی ها معامله و کاسبی است و مسئولان کاسب، مسبب فساد هستند.
در قضیه اختلاس بنیاد شهید کوتاه نمی آیم
قضیه اختلاس بنیاد شهید به کجا انجامید؟
در دولت احمدی نژاد برای این مساله ایستادگی کردم در این دولت هم کوتاه نمی آیم زیرا مردم برای انقلاب شهید دادند و باید سرسختانه با این اختلاس ها برخورد شود.
رییس کل بانک مرکزی باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشد
در مورد رسوایی موسسات مالی و اعتباری چه نظری دارید؟
مردم امروز از ما مطالبه می کنند که تا چه زمانی فساد اقتصادی موسسات مالی و اعتباری سرمایه ما را به غارت می برند؟
شاهد هستیم که مسئولان فرزندان و نزدیکان خود را غیرمستقیم بر بانک هایی می گمارند که پس از آن فساد به بار می آورد.
بانک گردشگری، دی، سرمایه، آینده، کاسپین، پارسیان و امثال آن چگونه رشد کرده اند؟ من به آقای سیف، رییس کل بانک مرکزی گفتم که باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشی در مجلس هم گفتم که مگر به عنوان مسئول نمی دانی که این بانک ها مجوز ندارند و در بانک دی ۱۴۰۰ میلیارد تومان پول مشخص نیست که کجا رفته؟ نمی دانی که در بانک سرمایه نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان پول قابل وصول نیست و تضمین های ساختگی آورده اند؟.
اگر مسئولان اصلاح شوند جامعه اصلاح می شود؛ من طرح تحقیق و تفحص با امضای نمایندگان و ۳۰ هزار سند ارائه دادم با تعجب دیدم که برخی آقایان مقابله می کنند مجلس نهم تمام شد اما باز پای کار ایستادم در مجلس دهم به آقای لاریجانی گفتم که این اقدام باید عملی شود رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور ورود کردند و تعدادی از جمله آقای شیخی زاده دستگیر شدند که واقعا به حق آزادگان ظلم کرد اما برخی مسئولان نظام دفاع کردند و مسبب آزادی وی شدند.
من به عنوان نماینده مردم این مسائل را به چه کسی بگویم؟ واقعا نماینده ها و مسئولان نظام باید پاک و خدمتگذار باشند تا بتوانند جلوی ناپاکی ها بایستند زیرا افراد آلوده در برابر فساد سکوت می کنند.
در پاسخ به اعتراض شما چه برخوردی داشته اند؟
وقتی ما معترض می شویم که فلان شخص با راه اندازی بانک میلیاردها غارت کرده، برخی آقایان دفاع می کنند این ها آسیب جدی بر پیگره نظام است.
مسئولان ما باید به خون شهدا، وصیت امام و توصیه رهبری رجوع کنند؛ رهبری چقدر تاکید کند و داد بزند؟ ایشان خطاب به نماینده ها گفتند که من به مسئولان گفتم در برابر مفاسد اقتصادی سینه سپر کنید اما این کار را نکردند، شما در برابر فساد بایستید.
اما وقتی نماینده ها آلوده باشند نمی توانند آلودگی را از بین ببرند، نخستین و مهمترین اقدام برای حفظ نظام مبارزه با مفاسد اقتصادی است و اگر این روند پیش رود پایه های نظام ویران می شود.
ما دو طرح هشت ماده ای از سوی آیت الله خامنه ای و امام خمینی(ره) داریم اگر این دو را انجام دهند شاید ۸۰ درصد مفاسد اقتصادی کاهش یابد؛ نظر شما چیست؟
مطالبه من نماینده امروز این است که چرا سران سه قوه به فرمان هشت ماده ای رهبری مبنی بر مبارزه با مفاسد اقتصادی عمل نمی کنند؟
آنان باید با اعتقاد، به این فرمان عمل کنند وقتی انسان آلوده به فساد شود طرح و حتی آیه بیاید یا خداوند یک قرآن دیگر بفرستد اثر نمی گذارد باید عذاب خدا آنان را نابود کند زیرا افراد شاخص را هم آلوده کرده اند؛ چرا بزرگان و افراد شاخص نظام ما به جای این که جلوی فساد را بگیرند سکوت کرده اند؟
برخی در مسائل بین المللی دخالت می کنند آن ها جای خودش را دارد، بیایید جلوی فساد داخلی را بگیریم به عنوان مثال موسسه آرمان غارت کرده بانک مرکزی سکوت می کند؛ اقای سیف با این سکوت، شریک جرم است.
جلوی تهدیدها و تخریب ها علیه فساد می ایستم
شما به عنوان رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی چه اقدامی را انجام می دهید؟
من در زمان جنگ دو بار تیر خوردم و تا سر حد مرگ رفتم و برگشتم این آلودگی ها برای کسی که خون شهدا را دیده اند تلخ است هم اکنون که رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی هستم جلوی تهدیدها و تخریب ها می ایستم و از مسئولان می خواهیم به داد مردم برسند. من تاریخ را دقیق بررسی کردم دنیا مانند مردم ایران به خود ندیده که از لحاظ مادی و معنوی پشت نظام هستند اما چه شده که مسئولان رشادت ها و شجاعت های این مردم را نادیده گرفته اند و در برابر فساد سکوت می کنند؟ سکوت در برابر مفاسد اقتصادی یعنی شریک جرم و تمام مسئولان ما اعم از نماینده های مجلس، دولتیان و قوه قضاییه باید یک صدا در برابر مفاسد اقتصادی داد بزنند؛ چرا سکوت کنیم؟
به هر شکل که نماینده ها بگویند راه های فساد را می بندم
در مجلس چگونه عمل می کنید؟
اگر مجلس قدرتمندانه در برابر مفاسد اقتصادی بایستد من به عنوان رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به هر شکل که بگویند راه های فساد را می بندم.
جای تعجب است که ما درخارج از مرزها داعشی ها و تکفیری ها را در زمین و هوا نابود می کنیم اما فساد بانکی و تخلفات موسساتی مانند کاسپین را نمی توانیم جمع کنیم؟!.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩۶, ١۴:٣۴

   

پر مبحث ترین ها