سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خون آلوده می خوای یا مسموم؟ (طنز)

مردم عسلویه از رفتار سازمان انتقال خون دلگیرند و صدا و سیما بنابروظایف پنهان خود اقدام به تعلیق فعالیت سازمان مذکور می کند. همچنین یک روز صبح زمستانی مهندس ضرغامی و استاد مشایخی برای دلجویی از مردم عسلویه راهی این شهر می شوند.
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت: درخبرها آمده بود که خون مردم عسلویه مسموم است و انتقال خون هم از پذیرفتن خون مردم این منطقه اجتناب می‌کند، براساس این اخباربا توجه به اعلام کارشناسان، میزان آلودگی هوا در منطقه عسلویه بسیار بالا است و چندین برابر شهر تهران است وهمین باعث می شود که انتقال خون، خون مردم این منطقه را نپذیرد.

خواهرانه و برادرانه به سازمان انتقال خون پیشنهاد می کنیم که دست از این رویه خودش بردارد! خب خون مردم عسلویه چه کم از لاله قرمزدارد؟ درواقع سازمان انتقال خون اگر این رویه را ادامه دهد محکوم به تخته شدن است. مسئله خیلی ساده است، توضیح می دهم خدمتتان: طبق آمار بین المللی که از قضا ما همیشه در آن رتبه داریم 2 شهر اهواز و تهران جز 10 شهر آلوده جهان هستند. یعنی اگر کسی برود اهواز وبیاید اساسا بدنش آنگونه که رفت برنگشته. تهران هم با آلوده بودن نصف روزهای سالش سلطانی می کند و اصلا پیش کسوت است، باید جلویش لُنگ پهن کرد و به افتخارش زنگ را زد. همچنین طبق برخی آمار دیگر و البته شواهد عینی و لنز دوربینی هموطنانمان اصفهان هم نباید در این عرصه کم بیاورد و باید آن را هم لحاظ کرد، اراک را هم بزنید تنگش، یک مقدار هم یاسوج اضافه کنید، به مقدار کافی هم هوای قم و زابل! و یک دوم پیمانه هم مشهد! مشاهده می کنید که الان کیک سربی ما آماده است و روی هم رفته نیمی از شهرهای بزرگ ایران آلودگی هوا دارند! می بینید! می بینی سازمان انتقال خون! اگر قرار بر عدم پذیرش خون مردم عسلویه است، پس مردم تهران و اصفهان و اهواز و اراک و قم و مشهد و زابل و یاسوج و ...هم نباید خون چندان سالم و سرحالی داشته باشند. این تنها یک طرف موضوع است، طرف دیگر موضوع اینکه خیلی از مردم ایران اصولا یا فقر آهن، یا روی یا مواددیگر خونی را دارند و کلا زنان و دخترانمان هم درمعرض کم خونی هستند. دیدید! حالا ما یک چالش دوبعدی داریم که هردوبعدش را خدمت سازمان انتقال خون تبیین داشتم! آیا با این روشنگری بازهم مایلید خون مردم طفلی عسلویه را نپذیرید؟ باورکنید این رفتار تبعیض گذارانه شما کلی تبعات دارد که بعضی از آن ها را به سمع و نظرتان می رسانیم:

تبعات اجتماعی:

پدر عروس در حالت تحقیق در محله خانواده داماد: ببخشیدخانم عذرمی خوام! شما این خانواده ربیعی رو میشناسید؟ خانواده خوبی هستن؟

زن همساده: آدمای خوبی که هستن ! اما راستش! راستش! ولش کن من نمی خوام یه وصلت رو به هم بزنم!

پدرعروس: خب خانم هرچی میدونید بگید! موضوع آینده دخترمه!

زن همساده: آقا از من نشنیده بگیر اما شنیدم اصالتا عسلوییه ای هستن! یعنی نسلشون به عسلویه برمی گرده! از ما گفتن بود، عوضش جای خواهری میگم خدمتتون! بچه برادرمن تهران بزرگ شده! پوستش عین آینه می درخشه و خونش مثل آب زلال و قلبش عین لوکوموتیو کار میکنه! شمارتون رو میدین؟

تبعات اقتصادی:

یکی از سرمایه گذاران دبی نشین: شنیدم می خوای بری عسلویه پالایشگاه بزنی!

سرمایه گذار پالایشگاه زن: خب آره! نظرت چیه؟

سرمایه دار دبی نشین: نکن این کارو! چون آدم خیری هستی میگم! نکن این کار و که بعدا ممکنه دیگه نتونی خون اهدا کنی! برو وسط تهران، یا اصفهان یا نهایتا اهواز یک کارخونه بزن، نه اینکه هواش خوبه، ریه ها و قلبت عین ساعت کار میکنه، روزی 3 نوبت می تونی خون بدی!

تبعات قومیتی:

مردم عسلویه از رفتار سازمان انتقال خون دلگیرند و صدا و سیما بنابروظایف پنهان خود اقدام به تعلیق فعالیت سازمان مذکور می کند. همچنین یک روز صبح زمستانی مهندس ضرغامی و استاد مشایخی برای دلجویی از مردم عسلویه راهی این شهر می شوند.

البته این موضوع حتما می تواند تبعات سیاسی، بین المللی، ورزشی و .... هم داشته باشد که از بیان آن معذوریم. البته ما یک پیشنهاد دیگه هم داریم و اون اینکه چون نمیشه از هیچ کدوم از این شهرها خون نگرفت، پس دوتعریف داشته باشیم:

خون مردم عسلویه تحت عنوان خون آلوده و خون مردم شهرهای آلوده نامبرده از جمله تهران و ..با عنوان خون مسموم طبقه بندی شود! به هرحال یک مریضی ممکن است خون آلوده به بدنش سازگار نباشد و مجبورباشد خون مسموم تزریق کند! خلاصه اینطوری هم تبعیضی بین خون مردم قائل نشده و هم انتقال خون تعطیل نشده و هم مسئولان راضی اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٢, ١١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها