سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قابل توجه جشن عاطفه ها و نیکوکاری(طنز)

قابل توجه جناب دکتر روحانی! بله شخص رئیس جمهوری ایران! آیا حقیقتا بهتر نیست که به جای انصراف نمادین یا غیرنمادین از دریافت یارانه نقدی، همان یارانه را گرفته و یک کیلو آجیل خریده و بعد سراغ بازیکنان پرسپولیس بروید تا شب عیدی سفره آن ها هم خالی نباشد؟
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

جناب پنجعلی فوتبال ایران طی سخنانی اظهار داشت که شب عید است و همه می خواهند آجیل و میوه بگیرند اما بازیکنان پرسپولیس پول خرید آجیل و میوه را هم ندارند.
............اصلا...........باورکنید......... نمی توانم حرف بزنم! این بغض، این بغض لعنتی اجازه...... و چون نمی توانم حرف بزنم پیشنهادات زیر را تایپ می کنم:
1- قابل توجه مسئولان کشور که تاحالا آجیل سفره عیدشان حذف نشده! دوست داشتید بچه هایتان بدون آجیل و میوه شب عید باشند؟ خب این بازیکنان طفلی پرسپولیس هم جای فرزندان شما! چه چیزی از هیبتتان کم می شود اگر دست این طفلی هارا گرفته و نگذارید جلوی زن و بچه شرمنده شوند؟ به جای سبدکالا پخش کردن به مردم بدون درد، به داد دردمند حقیقی برسید!

2- قابل توجه این خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی و انواع سایت ها که هی اطلاعیه برای کمک به آزادی فلان زندانی یا درمان فلان کودک یا تهیه جهیزیه فلان عروس آبرومند منتشر می کنند! چرا چشم هایتان را روی نیازمندان حقیقی بسته اید؟ چرا برای کمک به بازیکنان طفلی پرسپولیس که یک نمونه بارزش پیام صادقیان است و اصلا این بچه پول لباس تنش را ندارد که بدهد یک حساب بانکی، شماره کارت شتابی، راهی برای کمک کردن اعلام نمی کنید؟

3- قابل توجه علی دایی عزیز که هی می روند زندانی آزادی می کنند و هی به دیدار کودکان در بهزیستی می روند! چراغی که به خانه رواست به جای دیگر حرام است! توجه کردین یا حاشیه برایت بسازیم؟

4- قابل توجه جناب دکتر روحانی! بله شخص رئیس جمهوری ایران! آیا حقیقتا بهتر نیست که به جای انصراف نمادین یا غیرنمادین از دریافت یارانه نقدی، همان یارانه را گرفته و یک کیلو آجیل خریده و بعد سراغ بازیکنان پرسپولیس بروید تا شب عیدی سفره آن ها هم خالی نباشد؟

5- قابل توجه خیرین مدرسه ساز و شرکت کنندگان همیشگی در انواع مراسم های گل ریزان! درس را می شود همه جا خواند! حتی زیر نور تیرچراغ برق توی کوچه یا چادر عشایری یا یک کپر یا یک مدرسه فرسوده! اما شب عید و آجیل آن که همیشگی نیست! خودتان وارد عمل شوید لطفا!

6- قابل توجه جشن عاطفه ها و نیکوکاری! واقعا برایتان متاسفیم که نیازمند واقعی را در این شرایط شب عیدی نمی بینید.

7- قابل توجه برج فروشان و آجیل فروشان و میوه فروشان شمال تهران! واقعا چه لذتی می برید که از یک بازیکن طفلی که حداقل مبلغ قراردادش 400 میلیون تومان است عین پولی را که باید از یک مشتری معمولی بگیرید می گیرید؟ این پول ها خوردن نداردها! خب یک تخفیفی! نسیه ای! کمک بلاعوضی!

8- قابل توجه جناب رئیس کل بانک مرکزی! نه اصلا چرا ایشان! قابل توجه برخی از نمایندگان دلسوز مجلس که تا یک وزیر را در یک روز به مجلس نکشانند شب سرراحت بر بالشت نمی گذارند! پس کجاست عِرق میهن پرستیتان! چرا تذکری به وزیر ورزش و جوانان یا رئیس کل بانک مرکزی بابت ندادن هیچگونه تسهیلات شب عیدی به بازیکنان تیم پرسپولیس نمی دهید؟

9- قابل توجه سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار که هی لی لی به لالای کارگران و بازنشستگان می گذارند! کمی پایتان را از روی خِرخِره بودجه آنطرف تر بگذارید تا یک نسیمی از بودجه مملکت به سوی بازیکنان پرسپولیس هم بوزد!

10- قابل توجه هواداران تیم های دیگر به خصوص آبی ها! یا به جرگه کمک کنندگان به بازیکنان پرسپولیس در شب عید بپیوندید یا منتظر باشید این بحران گریبان شما را هم بگیرد.
11- قابل توجه بابک زنجانی! خودت را به آن راه نزن! تومثلا تحریم دور می زدی؟ این همه سرمایه گذاری تا توی دل خاک ترکمنستان داشتی اما یک دستی به سر بازیکنان پرسپولیس نکشیدی! خب آن ها هم مثل بازیکنان تیم راه آهن! چه فرقی می کردند؟

12- و نهایتا! قابل توجه جناب رویانیان! جناب رویانیان! حقیقتا اگر شما استعفا نمی دادید و الان رئیس باشگاه پرسپولیس بودید نمی توانستید با برگزاری یک جشن سال تولد باشگاه، یا تشکر از پیش کسوتان، یا آشتی کنان، یا هرجشن دیگری در شب عید، حداقل یک سبزی پلو با ماهی به بازیکنان تیمتان بدهید؟ کاش استعفا نمی دادید.
بنده از همین جا، اگر این بغض اجازه دهد! از همین جا انصراف خودم را از مصرف هرگونه پسته زردچوبه ای دربسته دولتی کیلویی 25 هزار تومان، جهت همدردی با بازیکنان تیم پرسپولیس که امسال نمی توانند پسته خندان زعفرانی کیلویی 50 هزار تومان مصرف کنند اعلام می دارم. بدین منظور کمپینی نیز با همکاری استاد ارجمند، جناب جشمید مشایخی راه اندازی کردیم تا سایر نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران، اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم بیایند و پایش را امضا کنند. هموطن گرامی! یادت باشد که امسال همانند سال گذشته بحران پسته نداریم! بلکه بحران پرسپولیس داریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها