سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فواید پنهان انصراف از یارانه نقدی(طنز)

بدون پاره کردن زنجیر و ضربه فنی کردن حریفان در کشتی و مرام به خرج دادن در محل به مدت 60 سال، می توانید پهلوان و آبروی محل شوید
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

وقتی شما از دریافت یارانه نقدی انصراف می دهید شایددر ظاهر ماهی 45 هزار و 500 تومان ضرر کنید اما فی الواقع نفعی بزرگ در این تصمیم است که تنها زمان می تواند آن را به شما واطرافیانتان نشان دهد، برای نمونه:

1- با دختر موردعلاقتان بدون چک و چانه زدن مالی به خانه بخت بروید:

ظهر روزاول اردبیهشت ماه جلالی، پارک یکی ازدانشکده ها:

شما با دو لیوان چای داغ در دست خطاب به دختر مورد علاقتان: می خواستم اگه اجازه بدین یکبار دیگه اون موضوع رو، کاش پدرتون اینجا بود تا من بهتر می تونستم براشون توضیح بدم، راستش و بخواین شرایط طوری که...

دخترموردعلاقتان: چرا شما ها انقدر همه چیز رو کش میدین؟ تمام شرط و شروط های بابام رو فراموش کن! به اضافه همه جلسات قبلی که اومدین خونمون! یک کلام ختم کلام! شما فرم خوداظهاری رو پر کردین یا نه؟

شما: راستش، راستش، چاییتون سردنشه! اون روز که نوبت ما بود برق خونه رفته بود و روز سی ام و سی یکم فروردین هم کلا مودم اینترتم سوخته بود و.....نه پر نکردم!

دختر مورد علاقتان: راست میگی؟ پس امشب با یه دسته گل و یه جعبه شیرینی به اضافه پدر و مادر و همه فک و فامیلتون برای جلسه بله برون تشریف بیارین منزل ما.

2- بدون پاره کردن زنجیر و ضربه فنی کردن حریفان در کشتی و مرام به خرج دادن در محل به مدت 60 سال، می توانید پهلوان و آبروی محل شوید:

صبح روز دوم اردیبهشت ماه جلالی دم درب منزلتان که خیل مشتاقان از سراسر محل آمده و جا برای سوزن انداختن نیست:

صدای مرشد زورخانه محل و نواختن ضرب و طبلش همزمان با اولین گام شما در کوچه: به سلامتی جهان پهلوان، آبروی محل، عزت و شوکت اصناف، پیرهمه عشقیا، یکه جوانمرد زیربازارچه و برکت و الگوی هرچی گلریزونه! اونیکه با انصراف از یارانه یک جهانی رو حیران کرد و کمر بدخواهان رو شکست، اونی که نشون داد مرد هرچی با عزت تر، یارانش کمتر، اونی که ثابت کرد چشم و دلش سیراز مال دنیا و دلش صاف برای کمک به فقرا! بزن زنگ و....دینگگگگگگگگگگگگگگگگ( صدای زنگ)

گفتنی است پس از انصراف از یارانه نقدی و تبدیل شدن به پهلوان محل می توانید زین پس از نسیه به جای پرداخت نقدی به دلیل مرامی که به خرج داده اید بهره مند شوید.

3- عزیزدردانه مدرسه شوید بدون اینکه پدرتان کارخانه دار باشد:

تجربه زمان بچگی های ما نشان می دهد که برخی مدیران مدارس علاقه وافری به انجمن اولیا و مربیان دارند، خاطرم هست که مدیران هی تاکید داشتند مادرت عضو انجمن شود و مادرم هم که بهتر از همه می دانست به همراه عضویت باید گاوصندوق منزل را هم به انجمن ببرد عضو نمی شد، خلاصه چنانچه پدرکارخانه دار ندارید و مادرتان هم منابع مالی کلان ندارد و کلا از یک خانواده نه چندان پولدار هستید، اما باکی نداشته باشد، شما هم می توانید عزیزدردانه مدرسه شوید، تنها و تنها کافی است پدرتان را مجاب کنید تا فرم خوداظهاری یارانه نقدی را پر نکند، یا اگر قانع نشد خودتان با یک شیطنت کاری کنید که به هرترتیبی شده دست پدرتان به اینترنت و ابزار لازم برای پر کردن نرسد، آن وقت شاید چند کشیده و پس گردنی نثارتان شود و تا یک روز مجبور باشید غذا نخورید و گاه به گاه جملاتی خطاب به خودتان از جانب والدین بشنوید اما با یک تیرچهار نشان مهم زده اید، در وهله اول به محض اینکه مسئولان مدرسه تان متوجه شوند که شما یارانه بگیر نیستید به صورت طبیعی عزیزدردانه می شوید، وهله دوم اینکه به عنوان یک دانش آموز ایرانی نه فقط با یک نمره 20 و قبولی و انضباط خوب و یک نقاشی یا انشا به مردمتان خدمت می کنید، بلکه در ایجاد بسترهای گسترش عدالت اجتماعی مدنظر دولتمردان سهیم می شوید، سوم اینکه شخص جناب نوبخت برایتان دعای خیر کرده و مطمئن باشید در قلب رئیس جمهور جای دارید، و وهله چهارم اینکه 3 سال دیگر می توانید درکنار خانوادتان بروید کنار دریاچه ارومیه و نتیجه انصراف از یارانه را در امواج خروشان دریاچه ببینید و یا از بیمه خدمات درمانی فوق تکمیلی برخوردار شوید.

4- چهره شوید، بدون اینکه موی سرتان را بتراشید یا بخواهید به دیدار مسی بروید هزاران هزار لایک بگیرید:

مگر همه باید مثل برخی مجری های تلویویزیون موی سرشان را در برنامه زنده بتراشند یا مثل برخی عزیزان صلح طلب به دیدار مسی بروند تا چهره شوند؟ معلوم است که خیر! شما می توانید با پرنکردن فرم خوداظهاری یارانه نقدی و ترغیب دوستان برای راه اندازی یک کمپین جهت حمایت از شما میلیون ها لایک بدست آورده و محبوب قلب ها شوید، البته شاید در این عرصه مجبورباشید با افزایش قیمت برق و افزایش خرید ترافیک اینترنت و استهلاک کامپیوتر برای بررسی روند لایک زنی ها در فضای مجازی روبه رو شوید و چندین 45 هزار و 500 تومان را از جیب بدهید اما به هرحال باید برای چهره شدن از یک جا شروع کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها