سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لطفا مرزبانان آزاد شده اضافه خدمت بخورند(طنز)

گم شدن یا گروگانگیری، صورت مسئله هیچ چیزی را عوض نمی کند و کاراکترها هم کاملا شبیه است، فرزندان وطن در نقش فرزندان گم شده، جیش العدل در نقش بچه دزد و فرماندهان نگران و جناب کوثری هم در نقش بزرگترهای عصبانی شده. تنها فرقش با خاطره بالا این است که این سربازان جانشان را کف دستشان می گذارند و می روند لب مرز نگهبانی می دهند و هرآن ممکن است کشته شوند و این دوماه هرلحظه اش برایشان کابوس مرگ و زندگی بود اما ما در کودکی برای خرید می رفتیم بازار، این هم که تفاوت بزرگی محسوب نمی شود.
محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

زمان ما، یعنی اون قدیم ها، تقریبا طرفای دهه 60، وقتی یک طفلی در بازاری، مکان شلوغی، پارکی، خیابانی یا خلاصه جایی گم می شد، گم شدن و گریه ها و هوارهای ناشی از ترس گرفتار شدن در دست بچه دزد و از دست دادن قلب و کلیه یک طرف و استرس و نگرانی پیدا شدن یک طرف دیگر. اینطور برایتان مبحث را بازکنم که وقتی گم می شدیم، یا به قول بچه های لوس امروزی والدینمان گم می شدند و با توجه به تجربه داستان های ترسناک شبانه با موضوع آسیب شناسی اجتماعی بچه دزد، خب طبیعی بود که در ابتدا زهله مان از وحشت برنگشتن به خانه و رفتن به منزل بچه دزد محترم آب می شد و در وهله بعد خودمان را یک کودک آواره بدون جفت کلیه ها و قلب و عروق و کبد و ....فرض کنیم. کلبه وحشتی بود برای خودش و در آن شرایط می توانستیم نقش اول فیلم اره را هم بازی کنیم. اما این فقط یک بعد قضیه بود و مصیبت عظیم تر مبحث پیدا شدن بود. تجربه آن دوران به ما ثابت کرده بود که اگر پیدا شویم نه تنها باید با لکنت زبان و هق هق و اشک ریزان و آستین بر دندان توضیحات لازمه و لحظه به لحظه صحنه رهاکردن دست مادر و پدر را ادا کنیم، بلکه باید پشت گردن و کف دست و لپ ها و گونه ها و لاله های گوشمان را نیز برای نثارکردن انواع کشیده های آبدار و پس گردنی ها و در مواردی هم ترکه درخت آلبالو فراهم آوریم. خودم به عینه خاطرم هست که با خانواده دایی محترم به پارک رفته بودیم و در بهبهه برگشت به خانه بودیم که دختر دایی محترمه اصرار پشت اصرار که من باید تاب را دوباره سوار شوم. بنده هم حس میزبانی ام گل کرده و پذیرفتم و اینگونه ما گم شدیم، اما قسمت دردناک ماجرا این بود که پس از پیدا شدن به دلیل بزرگتر بودن پذیرای کتک ها هم باشم. سرتان را درد نیاورم، الان که به سلامتی 4 مرزبان عزیز آزاد شدند و به آغوش خانواده هایشان برگشتند، رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فرمودند که 4 مرزبان آزاد شده باید تنبیه شوند و اتفاقا در راستای سخنان ایشان اخبار مبنی بر معاف نشدن هیچ یک از این سربازان از ادامه سربازی هم به گوشمان رسیده است. کلا باید همیشه قضیه را اینگونه به سلامتی ختم به خیر کرد. گم شدن یا گروگانگیری، صورت مسئله هیچ چیزی را عوض نمی کند و کاراکترها هم کاملا شبیه است، فرزندان وطن در نقش فرزندان گم شده، جیش العدل در نقش بچه دزد و فرماندهان نگران و جناب کوثری هم در نقش بزرگترهای عصبانی شده. تنها فرقش با خاطره بالا این است که این سربازان جانشان را کف دستشان می گذارند و می روند لب مرز نگهبانی می دهند و هرآن ممکن است کشته شوند و این دوماه هرلحظه اش برایشان کابوس مرگ و زندگی بود اما ما در کودکی برای خرید می رفتیم بازار، این هم که تفاوت بزرگی محسوب نمی شود.

با توجه به خاطره بالا و سخنان اخیر مسئولان، مرزبانان آزاد شده صد البته که باید تنبیه شوند، چرا که :

- از باطری خورشیدی استفاده نکرده بنابراین خسته شده و خوابیدند

- تک و تنها زیر یک چادر از مرزهای شرقی کشور صیانت می کردند و یک فرمانده با خود همراه نداشتند

- چون به هرحال سربازند

- چون کل عید ذهن جناب کوثری و مارا مشغول خود کردند و آخرش هم آزاد شدند

- به هرحال اگر دهه شصتی هم نبودند ظاهرشان شبیه دهه شصتی ها است و باید مثل یک دهه شصتی، با کمال صلابت با ایشان برخورد شود

- پای بیگانگانی همچون بان کی مون و آلن ایر و مایکل مان و اشتون و .... را هم به موضوع باز کردند.

- چرا که دیر کردند و همه نگران شدند.

- چون ممکن است اگر تنبیه نشوند سربازان دیگری هوس کنند برای شانه خالی کردن از زیربار مسئولیت گروگان گرفته شوند و جانشان دست تروریست ها بیفتد و پدرو مادرشان هم تا مرز سکته بروند.
telegram 19dey.com
محمد    20 فروردین 1393 13:16
برادر بزرگوار

این عزیزان آنجا بودند که از مرزها محافظت کنند . ظاهرا جنابعالی اصلا سربازی نرفته اید . وقتی 5 نفر را میگذارند لب مرز . حتما یکنفرشان با اسلحه باید پاس بدهد نه اینکه در آن منطقه خطرناک هر 5 نفرشان بگیرند بخوابند و فیلم اسارتشان باعث آبروریزی مملکت بشود !!!!!
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٣, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها