سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

الهی آه پراید بگیردتون(طنز)

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٠٧    نسخه چاپی    
مثلا اگر اسم پراید یا به قول عراقی ها سایپا را می گذاشتند ws510 یا مثلا پاندای کونگ فوکار کلاس 200 حقش را نمی دادند به یک چینی؟
الهی آه پراید بگیردتون(طنز)محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با اعلام جدید ترین رده بندی کیفیت خودروها در ایران‏‌، خودروی چینی ام وی ام 110 ساخت کشور چین را به عنوان بی کیفیت ترین خودرو در بین 21 مدل دیگر معرفی کرد. بعد ملت کامنت و پیام گذاشتند که ای بابا ..... پس پراید چی؟ یا مثلا اینکه همين بي كيفيت ترين خودرو را نميتوانيم خودمان توليد كنيم و .... یعنی تعلق خاطری که مردم ما به پراید پیدا کردند به گونه ای است که کودک به مادرش دارد. موضوع خیلی ساده است‏: کودک با مادرش به دنیا می آید و خب خیلی طبیعی است که وی را دوست می دارد اما چگونه می شود با پراید هم یک چنین رابطه عاطفی برقرار کرد؟ حقیقت ماجرا این است که اگر ما توسط مادران عزیز پا به عرصه هستی می گذاریم توسط پراید عزیز هم از عرصه هستی محو می شویم.

طبیعی است که ملت از اول شدن یک ماشین چینی و نه ایرانی در بین بی کیفیت ها گله مند باشند. یعنی سایپا انقدر زحمت بکشد و هر دوروز درمیان یک مدل پراید با زحمات شبانه روزی مهندسان داخلی به بازار معرفی کند ونهایتا هیچ کدامشان نتواند در این رده بندی اول شود؟

کلا همه جا حق مارا خورده اند. آن از جناب ابوطالبی که کنگره خشمگین آمریکا اجازه صدور ویزا برایش نداد‏، آن از داور مصری که قریب به یک دهه قبل حق ایران را دربازی فوتبال مقابل عربستان خورد و محمد الدعایه کلی به ریشمان خندید و از جام ملت های آسیا حذف شدیم‏، آن از قرعه کشی جام جهانی که عدل افتادیم با مسی و تیمش، آن از سبد کالا که به نصفمان تعلق نگرفت، آن از پیامک یارانه ای که برای خیلی هایمان نیامد‏، آن از بنزین که هنوز به کارتمان واریز نشد، آن از ریزگردها که صاف می آیند در ریه ایرانی جماعت و کاری به کار سایر همساده ها ندارند، آن از گسل های زلزله خیز که یکی یکدانه زیر اتاق هرکداممان است، آن ازپلنگ مازندران که نمی دانم چه گناهی مرتکب شد که حالا باید تاوانش را با گلوله پس بدهد‏ و اگر الان اسمش مثلا پلنگ ژوهانسبورگ بود می توانست راحت زندگی کند، آن از نیروگاه بوشهر که تازه پس از چند دهه فاز اولش به دستمان رسید‏، آن ازچوگان که دادند به این همساده کناری و نان لواش به آن همساده سرکوچه و چرتکه به آن همساده روبه رو و ابوعلی سینا به همساده ته کوچه و ..... دیگر حق پراید هم خوردن دارد؟ نه خوردن دارد؟ چرا با احساسات این ملت بازی می کنید؟ مگرخودتان ماشین شخصی ندارید؟ دوست دارید یکی با ماشین شخصیتان اینگونه رفتار کند؟

ما با این پراید خاطره ها داریم‏، مسافرت ها رفته ایم، شب ها در جاده مانده ایم، عزیزانمان را برای رفتن به آن دنیا به دستش سپرده ایم، اصلا یک جورایی قضیه ناموسی است‏، بعد می گویید ام وی ام 110؟ مشکل فقط اسم است؟ مثلا اگر اسم پراید یا به قول عراقی ها سایپا را می گذاشتند ws510 یا مثلا پاندای کونگ فوکار کلاس 200 حقش را نمی دادند به یک چینی؟ واقعا زبان قاصر است از این همه بی عدالتی و حق خوری! بنده از همینجا یک کمپین با همکاری بزرگان هنرمند با عنوان ”کمپین 56 میلیون امضا“ برای حمایت از یار وفادار ایرانیان یعنی پراید در انواع و اقسام مدل هایش راه می اندازم. اگرجناب مشایخی هم دوست داشت می تواند بیاید و عضو شود و از رضا کیانیان و پرویز پرستویی هم می خواهم که حتما همراه شوند و عادل فردوسی پور را نمی بخشم اگر در برنامه اش از این کمپین یادی نکند.

همش از هرطرف حق‘م بگیرند
گهی اسم و گهی رسم‘م بگیرند
ولی هیچ چیز از ای بدتر نیمیشه
بخوان حق پراید‘م را بگیرند

پراید‘م را چه مجانی فروختن
دو دستی روی‏، یک سینی فروختن
دل‘م پر درد‏‌ِ از داغ‘م چه گوی‘م؟
پراید‘م را به یک چینی فروختن
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها