سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قهرماااانان! دلاوران، نام آوران، دلواپسان!( طنز)

عصبانیت؟ توهین؟ این ها حرف حقِ! چرا میخواید دهان منتقدان رو ببندید؟ به من گفتی بی سواد؟ ( در همین لحظه یک ماژیک و یک مقوا که نمی دانم چطور در جیبش جاداده بود در آورد و پهن کرد روی زمین و نوشت: ما دلواپس روزنامه نگارهای غرب گرای تاریخ ندیده هستیم)
قهرماااانان! دلاوران، نام آوران، دلواپسان!( طنز)


س. پژواک در روزنامه 19 دی نوشت:

دیدیم ماجرای دلواپسان در حال کش آمدن است، همه رسانه ها، از واشنگتن پست گرفته تا روزنامه های محلی بنگلادش در حال پرداختن به آن هستند، اصلا ماجرا به گونه ای بعد جهانی پیدا کرد که نگو. خلاصه نباید در این عرصه بازی را به رقبا واگذار می کردیم. رفتم و گشتم و گشتم و با هزار بدبختی و هزار این در و اون در زدن بین چند میلیون آدم یک عدد عزیز دلواپس نگران پیدا کردم. البته اسم ایشان در ادامه مصاحبه با حروف اختصاری ع. د می آید.

ما: سلام، میشه دقیقا خودتون رو معرفی کنید؟

عزیز دلواپس: بنده نماینده مردم ایران هستم.

ما: هنوز که انتخابات مجلس برگزار نشده ، در مجلس نهم حضور دارید؟

عزیز دلواپس: بنده سال هاست که نماینده همه مردم ایران هستم، همه ها! نه آن تعداد خاص.

ما: الان حالتون خوبه؟ به هرحال نمایندگی دائم مردم ایران خیلی نفس گیر و سختِ.

عزیز دلواپس: بهترم. کمی بهتر شدم.

ما: مگه حالتون بد بود که بهتر شدید؟

عزیز دلواپس: یه چندماهی بود حال و احوالم به راه نبود، میدونید یه حسی بود، یه حس عجیب، چطوری براتون بگم؟ شما مردان آنجلوس برادر سلحشور رو دیدین؟

ما: بله، بله، بیش از 200 بار از تلویزیون پخش شد.

ع. د: یادته وقتی ماکسیمیلیانوس از غار اومد بیرون بره نون بخره چه طور شد؟

ما: خب کمی نور چشمش رو اذیت می کرد، خیلی هم گرسنه بود.

ع. د: نه عزیزم! حالت معنوی و روانی و محیطی رو میگم. یادته چقدر با شرایط غریبی می کرد؟ همه چیز عوض شده بود؟ به هرحال 300 سالی خوابیده بود دیگه، تو این چندماه اخیر که برای بنده هشت سال که نه، هشت قرن طول کشید همین حس جاری و ساری بود.

ما درحالیکه گیج شدیم: الان یعنی شما ماکسیمیلیانوس هستین؟ طی سال های اخیر یا هشت سال گذشته خواب بودین بعد بیدار شدین؟ گرسنه اید؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

ع.د که گویا همه جوانب امر رو درنظر نگرفت ناگهان با یک حالت دلواپسی و نگرانی شدیدی گفت: اصلا ولش کن، شما روزنامه نگارهای ......و ....... این چیزها رو متوجه نمی شید، شما رو چه کار با مردان آنجلوس برادر سلحشور، شما بهتر است همان چدایی نادر از سیمینتان که این روزها حسابی همه را کفری کرده ببینید، شما چمیدونید اصحاب کهف کیا بودن، چمیدونید تاریخ چیه، شما بهتره همون فوکو و فالاچی و کانت و زکریا رازی و حافظ و سعدی خودتون رو بخونید.

ما: میشه بدور از توهین و عصبانیت مصاحبه رو ادامه بدیم؟

ع.د: عصبانیت؟ توهین؟ این ها حرف حقِ! چرا میخواید دهان منتقدان رو ببندید؟ به من گفتی بی سواد؟ ( در همین لحظه یک ماژیک و یک مقوا که نمی دانم چطور در جیبش جاداده بود در آورد و پهن کرد روی زمین و نوشت: ما دلواپس روزنامه نگارهای غرب گرای تاریخ ندیده هستیم)

من را می گویید وقتی دیدم مصاحبه دارد بیخ پیدا می کند و الان است که تصویر بنده ضمیمه تصویر میشل اوباما در آشپزخانه کاخ سفید شده و روی ساختمان های شهر و پل عابر بزرگراه ها نصب شود، گفتم: دیدید ظریف دوباره چه نطقی داشت؟ واکنش شما چیست؟

ع.د تا اسم ظریف را شنید بلند شد و ماژیک را گذاشت جیبش و یک پوستر که حاوی تصویر ظریف و اشتون در حال خندیدن بود درآود و گفت: ایشان می تواند به هرزبان دنیا هر حرفی را می خواهد بزند، حتی انگلیسی باکلاس! ما همیشه به سخنان دیگران گوش می دهیم، ایشان با این روش ها نمی تواند مارا از مسیرمان منحرف کند.

ما:می دانید که در قبال واژه دلواپسیم چه واژه ای به کار برد؟ گفت ما دلاوریم. نظرشما چیست؟

ع.د: بله شنیدیم، با وجود اینکه خیلی تحت فشار هستیم و مارا بی سواد می خوانند و بردهانمان مهر زدند اما ما کارمان را می کنیم، فیلممان را می سازیم، توزیع می کنیم، همایش برگزار می کنیم، تجمع، راهپیمایی، خلاصه که از تمام امکانات یک جامعه مدنی استفاده می کنیم تا بگوییم حق با چه کسی است؟

ما: با این همه فعالیت چطور جلوی شمارا می گیرند؟ شما که همه کار می کنید!

ع.د: باز تو از اون صحبت های ضدمنافع ملی زدی؟ این ماژیک من کو؟

ما در صدد عوض کردن بحث: از همایش دلاوران دلواپس اصفهان چه خبر؟

ع.د کمی صدایش را صاف کرد و دستانش را پایین آورد و دوباره ماژیک را غلاف کرد و گفت: به کوری چشم دشمنان مردم ایران به زودی باشکوه تر از همایش دلواپسیم قبلی برگزار خواهد شد، زلزله به پا می کنیم.

ما: حالا چرا اسمش را گذاشتید دلاوران دلواپس؟

ع.د: چون هم دلاوریم هم دلواپس! درواقع جناب ظریف باید بداند هرواژه درخوری که استفاده می کند درون ما می گنجد. هرگام از ایشان با دوگام از ما مواجه خواهدشد.

ما: یعنی اگر ایشان بگوید ما قهرمان هستیم نه دلواپس واکنش شما چیست؟

ع.د: برگزاری همایش قهرمانان! دلاوران! دلواپسان!

ما: و اگر بگوید ما نام آوران هستیم چی؟

ع.د: برگزاری تجمع ملی قهرمانان، دلاوران، نام آوران، دلواپسان!

ما: و اگر بگوید.......

خلاصه که سه ربع بعدی مصاحبه ما به شکل کلاس های جمله سازی و املا گذشت و هی ما واژه گفتیم و ایشان شعر و عنوان تحویل داد و نهایتا توانستیم یک شعر زیبا برای تیم ملی در آستانه جام جهانی بگوییم. از جناب ظریف هم می خواهیم برای ایجاد بسترهای استعدادیابی جوانان این مرزو بوم بیشتر از این قبیل واژه ها استفاده کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها