سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابر و باد و مه و خورشید و فلک در شورای رقابت (طنز)

براین اساس با توجه به سامانه گرمایشی که از ابتدای این هفته وارد شهرهای جنوبی و مرکزی کشور می شود، قیمت ها تا قسمتی افزایش یافته و به محض خروج سامانه به صورت سابق برمی گردند
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در شورای رقابت (طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

من تا چند روز گذشته فکر می کردم که تعیین قیمت خودرو رابطه عمیقی با قیمت دلار و ارز و تورم و تحریم و واردات و صادرات و قطعات و ... دارد. حتی چنان خیالاتی شده بودم که فکر می کردم ممکن است دلال ها و بازار آزاد باعث بالا و پایین شدن قیمت ها شوند و متاسفانه به صنف محترم دلالان جسارت کردم. اما الان متوجه شدم مساله خودرو آنقدرها که شورای رقابت تلقین می کند سخت و پیچیده نیست و می توان با یک توجه ساده به اطراف متوجه تغییرات آن شد و حتی آن را پیش بینی کرد. نتیجه تحقیقات و مشاهدات ما نشان می دهد بیش از اینکه عوامل بالا در تعیین قیمت خودرو نقش داشته باشد، این شرایط آب و هوایی است که موثر است. مستندات ما هم به شرح زیر است:

1- وقتی هوا کمی گرم می شود التهاب بازار خودرو را فرا می گیرد، شرایطی که تا اواسط خرداد شاهدش بودیم.

2- زمانیکه هوا گرم می شود قیمت ها به خصوص در خودروهای زیر 40 میلیون تا 500 هزار تومان افزایش می یابد، شرایطی که تا اواسط تیر شاهدش بودیم.

3- به محض اینکه یک سامانه فرا گرمایی وارد ایران می شود و ابرو باد و مه و طوفان غیبشان می زند، ناگهان قیمت ها فقط با 4 درصد افزایش!!!! تا سقف 1 میلیون و بیشتر هم بالا می رود، شرایطی که از اواسط تیر تا اوایل مرداد دیدیم.

4- الان هم که هوای مناطق مختلف کشور از 6 تا 10 درجه کاهش یافته و ملت زدند به کوه و دشت و بیابان، به گفته یکی از نمایندگان مجلس، شورای رقابت ملزم به کاهش قیمت ها شده.

5- براین اساس با توجه به سامانه گرمایشی که از ابتدای این هفته وارد شهرهای جنوبی و مرکزی کشور می شود، قیمت ها تا قسمتی افزایش یافته و به محض خروج سامانه به صورت سابق برمی گردند.

6- خریداران عزیز توجه کنند اگر احساس می کنند که هوا رو به خنکی گذاشته پول کمتری از بانک ها جهت اخذ وام درخواست کنند.

7- همچنین باید توجه داشت که اگر همراه با افزایش تابش آفتاب، شاهد ورود توده های ریزگردی و این بازی ها هم شدیم قیمت خودرو بین 400 تا 900 هزار تومان در نوسان خواهد بود، افرادی که طبع سرد دارند هم شامل این پیش بینی می شوند و فرقی به حالشان نخواهد داشت.

8- پیش بینی ما حاکی از این است که در اواخر شهریور ماه و همزمان با وزش نسیم های پاییزی از سمت دامنه های البرز به دشت های داخلی و دامنه های زاگرس به دشت های جنوبی کشور، بازار خودرو یک ثبات همراه با نشاطی را تجربه خواهد کرد.

در پایان به همه خودروسازان، شورای رقابت، وزارت صنعت و معدن و سایر عزیزان زحمت کش در عرصه ساخت و توزیع خودرو اطمینان می دهیم که ما ملت شریف ایران به خوبی از واقعیات و مشکلات عدیده در تعیین قیمت خودرو آگاه بوده و شرایط ایشان را درک می کنیم و هرقیمتی بگویند می گوییم روی چشم و می پردازیم. از سازمان هواشناسی نیز با توجه به پیش بینی های دقیقش توقع همکاری بیشتر با عزیزان نامبرده را داریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩٣, ٠٩:۵٢

   

پر مبحث ترین ها