سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رایانامه اوباما برای روحانی در آستانه مجمع عمومی (طنز)

نمی دانم خاطرتان هست یا نه اما بارها به صورت نامحسوس از کنارتان رد شدم، یا خودم را در بین وسایل اتاق جلسات مستتر کردم بلکه بتوانم لحظه از حضورتان بهره گیرم و خودم را در کنار شما احساس کنم.
رایانامه اوباما برای روحانی در آستانه مجمع عمومی (طنز)


محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

همزمان با نزدیک شدن به جلسه مجمع عمومی سازمان ملل، آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا گفت: اوباما آمادگی تعامل مستقیم با آقای روحانی دارد.
گفتنی است طی چندروز گذشته ایمیلی غیررسمی توسط آلن ایر برای دکتر روحانی ارسال شده که به شرح زیر می باشد:


شربتی ریخته اما نچشیدیم و برفت
روی مه پیکر او سیر ندیدیم و برفت
گوی از صحبت ما نیک به تنگ آمده بود
بار بربست و به گردش نرسیدیم و برفت

از پریزیدنت اوباما به پریزیدنت روحانی!‌
سلام مستر روحانی!‌ بنده بارها به آلن گفتم که شاید از نظر دیپلماتیک درست تر باشد تا ما نامه خود را به زبان بین المللی و رسمی برایتان بفرستیم اما آلن است دیگر! خودتان دیگر شناختینش‏‌، با بیان غزلی از جناب سعدی تاکید کرد:
هر غزلت نامه‌ایست صورت حالی در او
نامه نوشتن چه سود چون نرسد سوی دوست

بنابراین شد که نامه رسمی نفرستاده و خواستیم یک ایمیل یا رایانامه برایتان ارسال کنیم.
پرزیدنت روحانی!‌
همانطور که جانا می دانم که می دانی سال گذشته بارها و بارها قبل از آمدن تیم ایرانی به نیویورک و حتی زمان برگزاری مجمع سازمان ملل، تلاش ها شد تا دیداری مثلا اتفاقی بین بنده و شما روی دهد اما نشد که نشد. نمی دانم خاطرتان هست یا نه اما بارها به صورت نامحسوس از کنارتان رد شدم، یا خودم را در بین وسایل اتاق جلسات مستتر کردم بلکه بتوانم لحظه از حضورتان بهره گیرم و خودم را در کنار شما احساس کنم.
ملامت‌ها که بر من رفت و سختی‌ها که پیش آمد
گر از هر نوبتی فصلی بگویم داستان آید

داستان تقلاهای سال گذشته من چنان بر سر زبان ها افتاده که به قول آلن، فرهاد را گفته ام زکی و خسرو را گفته ام برو جلو بوق بزن بچه ننه و مجنون که خودش مرا دید، ردای عاشق نمونه قرن را برایم به کاخ سفید فرستاد!
زمانیکه شب آخر حضورت در نیویورک که فضای این شهر به عطر نفس هایت آکنده شده بود به من خبر دادند ارتباط تلفنی برقرار شد، نبودی ببینی که چگونه طبقات کاخ سفید را برای رسیدن به میز کارم دوتا یکی طی می کردم و چه برمن گذشت!
هم اکنون که آلن این رایانامه را با قلم خود و از زبان دل خسته من می نویسد‏‌، اینک که داعش بهانه ای شد برای تعاملات بین المللی، بیا و شما هم کمی برای ایجاد تعاملات مستقیم همکاری کن! آلن را مامور کرده ام تا همه کارها را راست و ریست کند و جان کری را فرستاده ام دنبال رزرو بهترین هتل ها برای هیئت ایرانی!‌ لطفا لطف کرده جلسه مجمع امسال را برما سخت نگیر و اتفاقی در یک جلسه شامی‏، شربت خورونی، سخنرانی رئیس جمهور فنلاندی!‌ چیزی!‌ بگذار ببینیمت و از نزدیک روی ماهت را زیارت کنیم.
با تشکر
پرزیدنت اوباما. کاخ سفید. شب قبل از سخنرانی 11 سپتامبر 2014.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ١٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها